przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Masaż za 10 tysięcy
11-10-2011, 17:49:21 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 978 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiPolicja coraz częściej odnotowuje przypadki wyłudzania pieniędzy od osób starszych. W minionym tygodniu dwie starsze mieszkanki Ostrowca za masaż „zapłaciły” prawie 10 tys. zł.

Do drzwi 87-letniej mieszkanki osiedla Stawki w Ostrowcu zapukały dwie kobiety i zaoferowały gospodyni masaż leczniczy. Jedna z nich posadziła starszą panią na krześle tyłem po pokoju, a druga w tym czasie plądrowała mieszkanie. Oszustki wykorzystały zaufanie oraz nieuwagę staruszki i skradły dwa portfele z pieniędzmi w kwocie 8.500 zł.

W drugim przypadku schemat działania przestępcy był niemalże identyczny. Kobieta przedstawiająca się za pracownicę Narodowego Funduszu Zdrowia weszła do mieszkania 83-letniej mieszkanki Ostrowca i zaproponowała starszej kobiecie masaż kręgosłupa. Oszustka wykorzystała nieuwagę staruszki i skradła z szafy pieniądze w kwocie 1.200 zł.

- Bardzo ważne jest, aby osoby pokrzywdzone szybko zgłaszały o tym, że zostały oszukane. W takiej sytuacji liczy się każda minuta. Dużym sukcesem jest również, gdy osoba starsza w niejasnej, podejrzanej sytuacji natychmiast poinformuje kogoś z rodziny lub policję. Wtedy stróże prawa mają większe szanse na ujęcie sprawcy– powiedział rzecznik ostrowieckiej policji, Rafał Pietrkiewicz.

Aby nie zostać oszukanym najlepiej po prostu nie wpuszczać do domu osób nieznajomych, a jeżeli wpuszczamy do mieszkania fachowca, dobrze jest zadbać o to, by towarzyszyła nam osoba zaufana, ktoś z rodziny lub sąsiad – uczula Pietrkiewicz.- Policja prosi bliskich osób starszych o to, by zadbały o bezpieczeństwo seniorów, przede wszystkim rozmawiały, tłumaczyły i przedstawiły metody jakimi posługują się oszuści. W przypadku osób podających się za przedstawicieli instytucji zawsze żądajmy legitymacji lub też zadzwońmy do danej instytucji prosząc o potwierdzenie wizyty jej pracownika- dodaje.

W każdej sytuacji budzącej podejrzenia co do niezgodnych z prawem intencji nieznanych osób, należy się kontaktować z policją korzystając z numeru alarmowego 997 lub z telefonu zaufania 0-800-559-975.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, iż nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

Fuksja
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.