przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Studio nagrań w MCK
27-03-2017, 09:43:20 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 454 czytań · Drukuj
Studio nagrań w MCKNowością w ofercie ostrowieckiego Miejskiego Centrum Kultury jest profesjonalne studio nagrań z idealnie akustyczną salą.
Studio nagrań i sala prób powstały w pomieszczeniach na drugim piętrze budynku kina "Etiuda". Zamontowano tam profesjonalne wyposażenie m.in. w postaci zestawu rejestrującego z oprogramowaniem, mikserów, a także zestawów mikrofonów, słuchawek, monitorów oraz izolatorów. Dzięki temu już wkrótce Miejskie Centrum Kultury będzie mogło przystąpić do rejestracji audiobooków oraz nagrań miejscowych solistów, zespołów muzycznych i wokalnych oraz chórów, big-bandów i orkiestr.
Inwestycja ta była możliwa dzięki pozyskaniu przez Miejskie Centrum Kultury środków z Funduszu Promocji Kultury z puli Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całkowity koszt zadania pod nazwą " Centrum Sztuk Audiowizualnych Etiuda" wynosi 365 tys. zł, niecałe 72 procent całej kwoty - 264 tys. zł - to środki ministerialne.
Dyrektor MCK Elżbieta Baran zapowiada, że już wkrótce pomieszczenia studia nagrań będą otwarte nie tylko dla profesjonalnych wykonawców, ale również i dla amatorów. A przecież w Ostrowcu nie brakuje chórów i zespołów muzycznych. Chóry "Coro Cantorum", "Ad Libitum", chóry dziecięce "Wiolinki", "Bemolki", grupa wokalna "Canto Amici", zespół muzyczny "Tremolo", studio wokalne Ewy Goworowskiej "Pandora", "Perły" Ryszarda Góry, lokalne zespoły disco-polo "Master Team" i "Champion" to tylko część uzdolnionych muzycznie adeptów sztuki.
Pomieszczenia studia nagrań robią dobre wrażenie profesjonalnym wykonaniem i wyposażeniem, są odpowiednio wyciszone i mają dobrą akustykę. Jako pierwsze swoje talenty sprawdziły w nim dzieci z Publicznego Przedszkola nr 19, które w asyście prezydenta Jarosława Górczyńskiego testowały możliwości wokalne, wykonując m. in. piękną piosenkę "Dziękuję ziemi".
GS
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.