przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Miłośnicy rowerów na start
27-03-2017, 09:41:22 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 270 czytań · Drukuj
Miłośnicy rowerów na startNa początku kwietnia oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon rowerowy w Ostrowcu. Grupa Ostrower przygotowała wiele ciekawych imprez dla miłośników jazdy na dwóch kółkach.
Integrujące się środowisko rowerowe Ostrowca oferuje coraz więcej inicjatyw mieszkańcom miasta. Bardzo dobrze przyjęty ubiegłoroczny festiwal rowerowy OstrowerFest, czy cykl Bajkowe Szlaki. W kalendarzu tegorocznych imprez będzie Rowerjada, której organizatorem jest grupa inicjatywna Ostrower.
- Rowerjada będzie przejażdżką na dobre otwierającą tegoroczny sezon rowerowy. Organizatorzy zapraszają wszystkie grupy rowerowe działające w Ostrowcu. Chętni do wzięcia udziału we wspólnym przejeździe proszeni są o stawienie się na Rynku 2 kwietnia o godz. 9.00. Przejazd leśnymi duktami zakończy się w Jeleńcu po godz. 11.00, gdzie tego dnia planowane są uroczystości upamiętniające 73. rocznicę bitwy partyzanckiej oddziału AK Szarego z oddziałami żandarmerii niemieckiej. Na mecie oprócz rozmów o historii przewidziany jest poczęstunek- informuje Kamil Stelmasik, współorganizator akcji.
Grupa inicjatywna Ostrower w konkursie na najlepszą inicjatywę obywatelską, zorganizowanym przez Federację Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych HORYZONT zdobyła dotację na działania rowerowe skierowane do mieszkańców Ostrowca.
- Cieszymy się bardzo jako cała grupa. To dla nas ogromne wyróżnienie. Nasz projekt będzie służył integracji rodzinnej i międzypokoleniowej. Będzie zachęcał do aktywnego spędzania wolnego czasu. Naszym działaniem chcemy pokazać, że "koło roweru" jednoczy, a środowisko nie zna podziałów, że to świetna pasja i sposób na spędzanie czasu wolnego- podkreśla z kolei Barbara Pasik, jedna z autorek projektu.
Na konkurs, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło 29 wniosków od stowarzyszeń i grup nieformalnych z kilku ościennych powiatów. Z samego tylko Ostrowca organizatorzy zarejestrowali 18 projektów.
- Wygrana w konkursie to rezultat naszej wspólnej pracy. Dzięki dotacji część naszych pomysłów właśnie zaczyna się materializować. Poprzez wydarzenie "Na rower z Ostrower!", które będzie swoistym piknikiem rowerowym, chcemy pokazać ostrowczanom, że rower to niesamowita pasja, która zachęca do zacieśniania więzi koleżeńskich, rodzinnych i międzypokoleniowych. Naszym celem jest także promowanie roweru jako narzędzia kreującego zrównoważony transport miejski i ekologicznego sposobu na zdrowy trybu życia. Chcemy również mówić o kulturotwórczym aspekcie turystyki rowerowej, pozwalającej odkrywać dziedzictwo regionu- dodaje Stelmasik.
Piknik Na rower z Ostrower! odbędzie się pod koniec maja w przestrzeni Parku Miejskiego, na miasteczku rowerowym i skate parku. Organizatorzy przewidzieli konkursy z nagrodami, minikryterium parkowe, animację najmłodszych związaną z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, bibliotekę na kółkach, wystawę najnowszych rowerów tegorocznego sezony oraz inne atrakcje. Szczegóły już niebawem pojawią się na stronie www organizatora i na facebooku.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.