przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Razem na dobre i złe
20-03-2017, 09:35:58 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 271 czytań · Drukuj
Razem na dobre i złeW ubiegłą sobotę w ostrowieckim Urzędzie Stanu Cywilnego jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego świętowało aż sześć par - państwo Józef i Zuzanna Niewójtowie, Józef i Janina Szubowie, Tadeusz i Jadwiga Zimniccy, Zdzisław i Izabella Abramczykowie, Zygmunt i Teresa Kopaczowie oraz Mieczysław i Janina Węgrzeccy. W tej wyjątkowej uroczystości dostojnym jubilatom towarzyszyli przedstawiciele USC - kierownik Łukasz Witkowski i Małgorzata Dąbrowska, a także najbliżsi. Były medale nadane przez Prezydenta RP, okolicznościowe statuetki, kwiaty, życzenia i toast wzniesiony lampką szampana.

Poznali się na zabawie
Państwo Zuzanna i Józef Niewójtowie poznali się na zabawie w Słabuszowicach - rodzinnej miejscowości jubilata. Pobrali się w Lipniku. W 1969 r. zamieszkali w Ostrowcu. Są szczęśliwymi rodzicami dwóch córek - Jolanty i Magdaleny - oraz syna Piotra. Państwo Niewójtowie przebywają obecnie na emeryturze - pan Józef swą karierę zawodową rozpoczął w Państwowych Zakładach Gminnych Spółdzielni, następnie pracował w Kombinacie Budowlanym w Ostrowcu, pani Zuzanna przepracowała osiemnaście lat w ostrowieckim "Modarze". Mają troje wnucząt - Dagmarę, Wiktorię i Dawida. Żyją spokojnie, ciesząc się chwilami spędzanymi z rodziną.

Od remontu do wesela
Państwo Janina (ur. w 1949 r. w Świernie) i Józef (ur. w 1942 r. w Witosławiach) Szubowie poznali się w domu pani Janiny, gdzie pan Józef układał parkiet. W grudniu 1966 r. zawarli związek małżeński. W ciągu kolejnych lat przyszło na świat troje dzieci państwa Szubów - Robert, Marzena i Artur. Koleje losu skierowały na kilka lat dostojnych jubilatów do Warszawy. Po powrocie do Ostrowca pani Janina, jako była zawodniczka KSZO, rozpoczęła pracę ratownika na Rawszczyźnie. Pan Józef swoją karierę zawodową związał z nowym zakładem ostrowieckiej huty. Państwo Szubowie przebywają obecnie na zasłużonej emeryturze. Osłodą jesieni życia jubilatów jest najmłodsze pokolenie rodziny - siedmioro wnucząt: Maria, Katarzyna, Magdalena, Sebastian, Rafał, Patryk i Mateusz.

Miłość po sąsiedzku
Państwo Jadwiga i Tadeusz Zimniccy pochodzą z Jugoszowa. Od najmłodszych lat byli sąsiadami. Ich miłość rozkwitła w 1964 r. Po roku narzeczeństwa, 30 grudnia 1965 r. przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Obrazowie młodzi złożyli przysięgę małżeńską. Następnego dnia - 1 stycznia 1966 r. - w Świątnikach odbył się ich ślub kościelny. W 1973 r. wraz z trójką dzieci - Jackiem, Beatą i Darkiem - przeprowadzili się do Ostrowca. Pan Tadeusz przez trzydzieści lat był pracownikiem ostrowieckiej huty (jako pierwszy walcownik). Pani Jadwiga zajmowała się domem. Wspólną pasją państwa Zimnickich jest ogródek działkowy, który pielęgnują i doglądają.
Państwo Zimniccy mają ośmioro wnucząt: Jagodę, Anitę, Kingę, Natalię, Darię, Przemysława, Karola i Dawida oraz troje prawnucząt: Jana, Antoninę i Wiktorię.

Pół wieku razem
Państwo Izabella i Zdzisław Abramczykowie poznali się w 1962 r., gdy Izabella była uczennicą liceum, a Zdzisław wrócił ze służby wojskowej. Pobrali się niecały rok później - 7 września 1963 r. w Ostrowcu. Jako młodzi ludzie otoczeni byli przyjaciółmi. Praca przynosiła im satysfakcję, co sprawiało, że czuli się szczęśliwi. Pan Zdzisław swoją czterdziestojednoletnią karierę zawodową związał z ostrowiecką hutą. Pani Izabella przepracowała trzydzieści sześć lat w biurze RUCHU. W 1965 r. przyszła na świat ich córka Ewa. Obecnie dostojni jubilaci mają dwóch wnuków - Macieja i Wojciecha - którzy już założyli swoje rodziny. Maciej z Kasią mają córeczkę Blankę. Na potomków Wojciecha i Izabeli dziadkowie nie mogą się doczekać.

Cieszą się sobą i jesienią życia
Państwo Teresa i Zygmunt Kopaczowie poznali się podczas zabawy tanecznej na stadionie w Bodzechowie. Związek małżeński zawarli 26 listopada 1966 r. w USC w Bodzechowie. Ślub kościelny odbył się w parafii p.w. św. Zofii. Pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku przeprowadzili się do Ostrowca. Pan Zygmunt przepracował prawie czterdzieści lat jako kierowca w Państwowych Zakładach Gminnej Spółdzielni, późniejszej Spółdzielni Transportu Wiejskiego. Pani Teresa swoją karierę zawodową związała ze służbą zdrowia - przez 37 lat pracowała w aptece ostrowieckiego szpitala. Dostojni jubilaci wolny czas spędzają na działce. Mają troje dzieci: Cezariusza, Grzegorza i Elżbietę, doczekali się pięciorga wnucząt: Mateusza, Klaudii, Aleksandra, Leny i Krzysztofa.

Wszystko zaczęło się w ZDK-u
Państwo Janina i Mieczysław Węgrzeccy poznali się w 1966 r. na zabawie tanecznej w Zakładowym Domu Kultury przy alei 3 Maja. Po dziesięciu miesiącach znajomości, 26 października 1966 r. w USC w Ostrowcu zawarli związek małżeński. Pan Mieczysław swoją karierę zawodową związał z ostrowiecką huta. Pani Janina pracowała w Spółdzielni Pracy "Selbo" przy ul. Kilińskiego, gdzie mieściła się szwalnia. Po roku małżeństwa przyszła na świat córka Małgorzata, a pięć lat później syn Leszek. Państwo Węgrzeccy dochowali się trojga wnucząt - Anny, Konrada i Dawida.
Czas wolny na emeryturze dostojni jubilaci spędzają w domu, w gronie rodzinny. Pasją pana Mieczysława jest sport; piłka nożna, siatkówka oraz jazda rowerem. Pani Janina lubi spędzać czas u rodziny na wsi.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.