przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Obrona gimnazjów
09-03-2017, 06:54:02 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 314 czytań · Drukuj
Obrona gimnazjówDo obrony gimnazjów przekonywali wspólnie posłanka Marzena Okła - Drewnowicz oraz Ewa Malec- prezes ostrowieckiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.
W Ostrowcu Św. w biurze posłanki PO oraz w siedzibie ZNP zbierane są podpisy mieszkańców pod referendum w sprawie reformy oświatowej. O tym, że jest ona zła i niepotrzebna, przekonywały wspólnie posłanka Marzena Okła - Drewnowicz oraz szefowa ZNP w Ostrowcu- Ewa Malec.
- Bardzo zaangażowałam się w obronę gimnazjów. Mój syn skończył w ubiegłym roku gimnazjum i wiem, że dzięki nauczycielom, którzy wypracowali własne metody pracy z tą grupą uczniów, polscy gimnazjaliści są w czołówce międzynarodowych rankingów, jeśli chodzi o wyniki nauczania. Chcę, żeby rodzice wiedzieli, że przez likwidację szkół gimnazjalnych ich dzieci będą pozbawione tej możliwości. W 2019 roku nastąpi kumulacja roczników. To będzie ogromny problem dla oświaty. Jeżdżę po wielu miastach i rozmawiam z nauczycielami. Ci ludzie, którzy bezgranicznie poświęcają swój czas i wkładają moc zaangażowania w edukację naszych dzieci, boją się, że stracą pracę. To niesprawiedliwe - mówiła posłanka Platformy Obywatelskiej. - Apelujemy do państwa. Weźcie udział w referendum. Przygotowaliśmy akcję zbierania podpisów, żebyśmy mogli zmianę zastopować.
O swoich wątpliwościach co do zasadności likwidacji gimnazjów mówiła również prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrowcu. Ewa Malec zwróciła uwagę między innymi na kwestie podstawy programowej i zwolnień nauczycieli.
- Obecny rząd chce zniszczyć 16 lat dorobku polskiej oświaty, 16 lat budowania szkolnictwa przynoszącego duże efekty. Nie dziwi nikogo fakt obrony naszych miejsc pracy. Około 70 osób z ostrowieckiej oświaty pracę straci. Ja jestem z zespołu szkół, gdzie w ciągu dwóch lat odejdzie dziesięć oddziałów. To jest 20 etatów. Ta reforma jest zła. Nie widzimy sensu psuć czegoś, co przynosi tak wysokie wyniki, stawia młodzież w rankingach. Poza tym wiele wątpliwości budzi podstawa programowa. Okrojonych zostanie wiele przedmiotów- przyznała prezes ostrowieckiego ZNP.
W przypadku Ostrowca, gdzie są cztery gimnazja, reforma najbardziej dotknie szkoły przy ulicy Polnej oraz przy ulicy Sienkiewicza. Tam za dwa lata będą puste budynki, które są bardzo dobrze wyposażone. Problemem i to sporym będzie zagospodarowanie kadry wygaszanych szkół. Jest pewne, że mimo wielu rozwiązań planowanych przez gminę i tak nie wszyscy będą mieli zatrudnienie.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.