przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
"Anioły Dobroci" pomagają dzieciom
26-02-2017, 19:48:20 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 299 czytań · Drukuj
"Anioły Dobroci" pomagają dzieciomPo raz ósmy Platforma Obywatelska w Ostrowcu Św. zorganizowała bal charytatywny "Anioły Dobroci". Zabawa połączona z licytacją na rzecz chorych dzieci okazała się w tym roku rekordowa.
Tradycją stało się, że na zakończenie karnawału ostrowiecka Platforma Obywatelska organizuje charytatywny bal "Anioły Dobroci". Na zaproszenie działaczy PO w imprezie uczestniczyli parlamentarzyści: Marzena Okła Drewnowicz, Artur Gierada, wicemarszałek województwa Jan Maćkowiak. Na balu bawili się przedsiębiorcy, przedstawiciele świata nauki oraz działacze lokalnych struktur PO.
Najważniejszym wydarzeniem każdego balu są licytacje przedmiotów ofiarowanych przez polityków i znane osobistości. W tym roku można było np. wylicytować artystyczną metaloplastykę przekazaną przez marszałek sejmu Małgorzatę Kidawę - Błońską, porcelanowe figurki z fabryki Adama Spały, fotografię Andrzeja Łady czy kryształowe kieliszki od poseł Marzenę Okły-Drewnowicz. Najwyższą cenę uzyskały kryształowe kieliszki do szampana razem z butelką tego trunku ofiarowane przez poseł Marzenę Okłę - Drewnowicz. Za 3 tys. zł wylicytował je Przemysław Lipina z kunowskiej firmy PerfectDoor. Okazały tort przekazany przez ostrowiecką cukiernię, wylicytowała za ponad 2 tys. zł rektor ostrowieckiej WSBiP- Izabela Zaborowska. Goście mogli również zakupić figurki aniołków, wykonane przez uczestników ostrowieckich Warsztatów Terapii Zajęciowej.
W tegorocznej edycji, jej uczestnicy okazali się bardzo hojni. Udało się uzbierać 30 tys. 800 zł.
- Przekazujemy te pieniądze na rehabilitację dzieci, operacje, na leki, na pokrycie kosztów dojazdów do szpitala, co dla wielu rodzin też jest wielkim problemem. To są wymierne efekty naszych spotkań, które przekładają się na to, że możemy ulżyć w cierpieniu wielu dzieciom z powiatu ostrowieckiego. Nawet niewielkie sumy pieniędzy są bardzo dużym wsparciem dla tych rodzin. I to staramy się robić od ośmiu lat- powiedział Eligiusz Mich, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie ostrowieckim.
W tym roku w zabawie połączonej z licytacją uczestniczyło ponad 140 osób. Miłym akcentem był recital piosenkarki Danuty Stankiewicz.
W poprzednich edycjach balu udało się uzbierać 150 tys. zł. W całości pieniądze zostały przekazane potrzebującym rodzinom.
Zbiórka z sobotniej imprezy również zostanie przeznaczona na wsparcie ciężko chorych dzieci z powiatu ostrowieckiego.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.