przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Umowa podpisana. W marcu rusza budowa
19-02-2017, 20:56:31 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 334 czytań · Drukuj
Umowa podpisana. W marcu rusza budowaW ubiegłym tygodniu prezydent Jarosław Górczyński podpisał umowę z tarnowską firmą, która wygrała przetarg na budowę Ostrowieckiego Browaru Kultury. Zgodnie z nią już pod koniec przyszłego roku Miejskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biuro Wystaw Artystycznych będą funkcjonowały w nowej siedzibie.
- Jestem przekonany, że za określony czas w tych instytucjach na miarę XXI wieku zagości na nowo życie i będą służyć naszym przyszłym pokoleniom. To jest najważniejsza inwestycja w obszarze kultury. W tych obiektach kiedyś swoje pierwsze kroki będą stawiać młodzi adepci, zaszczepieni pasją do kultury, sztuki i literatury- powiedział prezydent Jarosław Górczyński podczas podpisania umowy w murach starego browaru.
Za kilkanaście miesięcy ten obiekt zdecydowanie zmieni oblicze. Michał Zydroń, prezes MTM Budownictwo, firmy, która wygrała przetarg, zapewnił, że w marcu wchodzą na teren budowy.
- Kontrakt będzie realizowany w formule zaprojektuj i zbuduj, więc większość zasadniczych prac może zostać rozpoczętych po uzyskaniu formalnych decyzji pozwolenia na budowę. Część robót nie wymaga takich decyzji, zaczniemy je za półtora miesiąca. Obiekt składa się z różnych budynków, wznoszonych w różnych okresach. Część będzie miała utrzymaną stylistykę, architekturę industrialnej ceglanej przemysłowej, browarniczej. Założenia projektu można już oglądać, oczywiście w trakcie prac pewne detale ulegną zmianie- powiedział prezes Michał Zydroń.
Prace będą prowadzone w ramach istniejącej bryły browaru i zakończą się jesienią przyszłego roku.
- Dokładaliśmy wszelkich starań, aby instytucja Ostrowiecki Browar Kultury miała bardzo dobre warunki, była przygotowana na przyjęcie naszych mieszkańców, którzy w tych murach będą się cieszyć wieloma wystawami- dodał prezydent Ostrowca.
Ostrowiecki Browar Kultury będzie kosztować 18 mln 286 zł. Warto przypomnieć, że na to zadanie gmina dostała rekordowe pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego- ponad 17 mln zł. Prezydent przyznał, że po przetargu gmina ma około 3 mln zł oszczędności na tym projekcie. Te środki zostaną wykorzystane do zagospodarowania i wyposażenia nowych obiektów. W czasie remontu zarówno MCK, jak i BWA będą miały siedzibę w budynku kina Etiuda.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.