przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Loranty koncertowała w Krakowie
19-02-2017, 20:46:36 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 257 czytań · Drukuj
Loranty koncertowała w KrakowieW Hotelu Polskim w Krakowie odbył się Noworoczny Koncert ,,Laureaci VIII Edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej Grand Prix Edith Piaf 2016". W gronie uczestników tego prestiżowego wydarzenia znalazła się Anna Loranty, podopieczna Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
Koncert dla miłośników muzyki francuskiej zorganizowało Towarzystwo Przyjaźni - Polsko Francuskiej. Przed licznie zebraną krakowską publicznością wystąpili laureaci festiwalu, a wśród nich ostrowczanka - Anna Loranty - która śpiewała "Hymn a l'amour", "Milord", "Saus le ciel de Paris" i " J'ai q'a l'regarder" - piosenki z repertuaru Edith Piaf, za wykonanie których utalentowana solistka została nagrodzona na XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Radziejowie i VIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej Grand Prix Edith Piaf w Krakowie.
- Zostałam zaproszona do udziału w koncercie, w którym liczą się nie tylko walory głosowe, ale przede wszystkim interpretacja i przekaz. Piosenki tej wielkiej głosem wokalistki są bardzo trudne. Edit Piaf była artystką niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju. Ciężko więc znaleźć sposób na wykonywanie jej repertuaru, aby oddać klimat i jednocześnie zaśpiewać w świeżej odsłonie - przyznaje A. Loratny. - Cieszę się, że zostałam zaproszona na ten koncert. Chociaż kocham jazz, to staram się nie ograniczać do jednego nurtu muzycznego. Dlatego będę sięgać również po piosenki francuskie, aktorskie, poetyckie i szeroko rozumiane piosenki artystyczne.
Anna Loranty od lat pobiera lekcje śpiewu u Ryszarda Góry w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Do koncertu przygotowywała się pod okiem swojego instruktora i nauczycielki języka francuskiego Anny Nowickiej.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.