przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Ostrowczanie w Marrakechu
06-02-2017, 07:51:52 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 277 czytań · Drukuj
Ostrowczanie w MarrakechuDwójka ostrowieckich biegaczy - maratończyków - wzięła udział w XXVI Maratonie w Marrakechu. Na afrykański kontynent polecieli Piotr Dasios i Witold Kozioł.
Magiczne miasto Marrakech oferuje wyjątkową imprezę dla biegaczy. Bardzo łagodny klimat w styczniu i profil trasy powodują, że maraton w Maroku jest uważany za jeden z najszybszych na świecie. Trasa wiedzie wzdłuż alejek palm, drzew oliwnych i pomarańczy oraz murów miasta, dodając rywalizacji niezwykłego uroku. Do startu w tak pięknych okolicznościach dali się namówić prezes KS KSZO Ostrowiec Św. Piotr Dasios oraz kierownik Działu Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni Rawszczyzna Witold Kozioł. Obaj znani są z zamiłowania do biegów długodystansowych. Obaj mają na swoim koncie wiele startów na dystansie maratonu, również tych organizowanych poza granicami naszego kraju.
- Maraton w Marrakechu nie należy do dużych imprez masowych, porównywalnych z tymi organizowanymi w największych stolicach Europy, ale jest szybki, z fajną i równą trasą - ocenił Piotr Dasios.
Sternik KS KSZO z dwójki reprezentantów ostrowieckich maratończyków poradził sobie w Marrakechu lepiej, kończąc bieg na 259. pozycji wśród mężczyzn, z czasem 3:39:57. Witold Kozioł zameldował się na mecie w czasie 4:45:37, co dało mu 624. miejsce.
Bieg ukończyło 733 mężczyzn i 93 kobiety. Co ciekawe, w Marrakechu nie ma klasyfikacji open, a wyłącznie osobne dla obu płci. Wśród liczniejszej - męskiej części uczestników - triumfował Etiopczyk Adhiana Gebretsadik, uzyskując czas 02:08:55. U kobiet równych sobie nie miała jego rodaczka Ashu Kasim Rabo (2:30:18).
J. Słodkiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.