przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Drogowcy wchodzą na ul. Bałtowską
31-01-2017, 08:05:12 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 355 czytań · Drukuj
Drogowcy wchodzą na ul. BałtowskąRusza przebudowa ulicy Bałtowskiej. Na ukończeniu są porządkowanie pasa jezdni, wycinka drzew. Pod koniec stycznia na drodze pojawią się ekipy drogowców.
Na remont drogi wojewódzkiej do Bałtowa mieszkańcy powiatu czekali bardzo długo. Od podpisania porozumienia miedzy samorządami, Urzędem Marszałkowskim i Świętokrzyskim Zarządem Dróg o współfinansowaniu dokumentacji minęła przeszło dekada. Gdy się wydawało, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik, okazało się, że poprzednie władze Ostrowca zgodziły się, aby pas jezdni miał nie dziewięć, a siedem metrów szerokości.
W przeprojektowanie trasy od skrzyżowania ulic Bałtowskiej z Radwana aż do granic miasta bardzo zaangażowało się ostrowieckie starostwo, które postawiło sobie za cel niedopuszczenie do zwężenia drogi. Na przeprojektowanie drogi wydano 250 tys. zł. Do swojego pomysłu przekonali Urząd Marszałkowski i nie tylko jezdnia nie zostanie zwężona, ale jeszcze pojawią się bezpieczne prawo- i lewoskręty.
- Tak jak każdy sukces, ten też ma wielu ojców. Słyszeliśmy, że pan prezydent chwali się ulicą Bałtowską. W naszym posiadaniu są dokumenty, w których pan prezydent wręcz odradza zajmowanie się dalszymi negocjacjami co do szerokości ulicy Bałtowskiej, bowiem decyzje co do szerokości zostały podjęte i nie będzie wspierał naszych działań, bo mogą spowodować perturbacje- stwierdził starosta Zbigniew Duda.
Niezależnie od tego, kto ma większe zasługi, remont Bałtowskiej i dalej drogi wojewódzkiej do granic województwa jest już faktem.
Na przełomie stycznia i lutego można się spodziewać ekip remontowych z firmy Skanska, która wygrała przetarg. Koszt tak dużego przedsięwzięcia to około 90 mln zł.
- Wykonawca deklaruje, że będzie chciał utrzymać dojazd mieszkańców do posesji zlokalizowanych wzdłuż ulicy Bałtowskiej i dalej drogi wojewódzkiej. Jeżeli będzie lokalnie przebudowa np. przepustu czy mostka, może być sytuacja, że na ten czas będzie trzeba lokalnymi drogami dojechać. Ruch ciężkich pojazdów zostanie skierowany ulicą Samsonowicza, w kierunku Zygmuntówki, a następnie do Ożarowa i dalej w kierunku północnym- wymienia naczelnik Wydziału Dróg w ostrowieckim starostwie Jerzy Wrona.
Prace ruszą od skrzyżowania Bałtowskiej z Hubalczyków. Objazdami kierowcy będą jeździć do sierpnia 2018 roku.
Droga wojewódzka prowadzi nie tylko do atrakcji turystycznych powiatu ostrowieckiego- rezerwatu "Krzemionki" i kompleksu turystycznego w Bałtowie. To również dogodny skrót do nowego mostu na Wiśle w Kamieńcu i skrót trasy w kierunku Warszawy o 20 kilometrów.
Pod koniec stycznia drogowcy przystąpią do robót podziemnych związanych z instalacją.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.