przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Dzielnie oddawali krew
28-09-2011, 15:05:33 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1152 czytań · Drukuj
Dzielnie oddawali krewPrawie siedemdziesięciu uczniów z LO nr I, II i III oraz ZS nr 3 w Ostrowcu oddało w czwartek honorowo krew. Dzięki zaangażowaniu młodzieży udało się pozyskać około 30 litrów tego cennego daru.

Szkolna akcja oddawania krwi zorganizowana przez Regionalną Stację Krwiodawstwa w Kielcach po raz pierwszy odbyła się w murach LO nr 3 im. Wł. Broniewskiego. Oprócz młodzieży z „Bronka” przystąpili do niej trzecioklasiści ze „Staszica”, „Chreptusa” oraz ZS nr 3.

- Zgłosiliśmy zapotrzebowanie na 25 uczniów z każdej szkoły, niestety po badaniach lekarskich, kilkunastu z nich musiało zrezygnować– wyjaśnia Janusz Czupryński, prezes Klubu Honorowych Krwiodawców im. J. Dziewulskiego „Celsa” Huta Ostrowiec.– Pozostali dzielnie podzielili się życiodajną substancją, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. W sumie udało nam się pozyskać około 30 litrów krwi od 67 uczniów.

Jak podkreślił pan Janusz, koordynator czwartkowej akcji młodzieży specjalnie nie trzeba namawiać do udziału w podobnych przedsięwzięciach.

Młodzież oddająca w czwartek krew zgodnie twierdziła, że robi to z potrzeby serca i odpowiedzialności za zdrowie i życie innych.
- Skoro mamy już te 18 lat, mamy różne przywileje, ale i różne obowiązki. Myślę, że dla nas to nie jest dużo, żeby oddać krew, a przecież możemy w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje, więc myślę, że jak najbardziej warto– argumentowała Ania, trzecioklasistka z LO nr II.

Podobna akcja odbędzie się w czwartek, 28 września w LO nr IV im. C.K. Norwida. Oprócz młodzieży, udział w niej zapowiedział wiceprezydent Paweł Górniak.

K. Fałdrowicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.