przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Powiat i gmina wspólnie dla Samsonowicza?
24-01-2017, 20:45:29 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 312 czytań · Drukuj
Powiat i gmina wspólnie dla Samsonowicza?Ulica Samsonowicza to jeden z najbardziej zniszczonych traktów w mieście. Ta droga powiatowa w ubiegłych latach została częściowo wyremontowana, ale odcinek do Bałtowskiej od stancji benzynowej wciąż czeka na generalne poprawki.
Jego stan techniczny jest fatalny, nie brakuje potężnych dziur, a nawet wyrw, na których bardzo łatwo uszkodzić samochód. Powiat ostrowiecki zgłosił ulicę Samsonowicza do Planu Rewitalizacji Ostrowca, ale zdaniem starosty nie oznacza to, że samorząd dostanie na nią środki unijne.
- Ulica Samsonowicza jest problemem nie tylko dla dojeżdżających do huty. Przy przebudowie drogi na Bałtów więcej samochodów będzie tamtędy jeździć, bo będzie poprowadzony objazd. Wiemy, że trzeba wyremontować ulicę, ale są to naprawdę duże koszty. Teren jest przeznaczony do rewitalizacji, ale musimy wystąpić razem z gminą. A gmina nie odpowiada na nasze pisma. Nie mamy odpowiedzi na dwa pisma- przypomniał starosta Zbigniew Duda.
Obecna na sesji Rady Powiatu, na której poruszony był ten problem, wiceprezydent Marzena Dębniak odpowiedziała, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby oba samorządy wspólnie ubiegały się o dotację, tak jak to było praktykowane w latach poprzednich.
- Zasada wzajemności jest promowana. Swego czasu taka była między gminą Ostrowiec a powiatem i sądzę, że jest to bardzo dobry moment, aby ta zasada wróciła- skwitowała wiceprezydent Ostrowca.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.