przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Prezydent u rad osiedlowych
24-01-2017, 20:37:47 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 258 czytań · Drukuj
Prezydent u rad osiedlowychOstrowieckie rady osiedlowe spotkały się z prezydentem Jarosławem Górczyńskim. Podsumowano rok wspólnej pracy na rzecz mieszkańców miasta, były podziękowania dla przewodniczących rad od włodarzy miasta, a także rozmowy o tym, jakie są jeszcze potrzeby.
W piątkowy wieczór w Centrum Kształcenia Ustawicznego spotkali się członkowie dwudziestu rad osiedlowych działających w Ostrowcu z prezydentem Jarosławem Gorczyński, przewodniczącą Rady Miasta Ireną Rendudą-Dudek. Obecni byli również pracownicy Urzędu Miasta oraz reprezentanci samorządu gminnego i powiatowego.
- Bardzo sobie cenię współpracę z radami osiedlowymi, stąd też wielką wagę przywiązuję do spotkań z członkami rad- przyznał prezydent Jarosław Gorczyński.- To bardzo dobrze, że są ludzie aktywni, którzy chcą działać w radach osiedlowych. Bardzo dobrze przyjął się pomysł "Osiedle od nowa", pozwalający na poprawę małej infrastruktury technicznej na osiedlach. Budżet obywatelski aktywizuje mieszkańców osiedli. Buduje pomiędzy nimi więź i oczywiście pozwala na zrealizowanie marzeń mieszkańców osiedli. Dzięki temu powstają place zabaw z prawdziwego zdarzenia, siłownie plenerowe, bezpieczne drogi, organizowane są imprezy kulturalne. Są takie projekty budżetowe, które nie wygrywają, ale pokazują nam, jakie są oczekiwania mieszkańców i te pomysły są także stopniowo realizowane.
Podczas piątkowego spotkania prezydent zaprezentował zebranym, co udało się wykonać w mieście w ubiegłym roku oraz jakie inicjatywy rad osiedlowych zostały zrealizowane. Rozmawiano również o planach na przyszłość.
- Niebawem rozpoczną się zebrania sprawozdawczo-wyborcze rad osiedlowych i jak tylko pozwoli mi na to czas, to w takich zebraniach będę uczestniczył, ponieważ jest to dla mnie jako prezydenta miasta skarbnica wiedzy na temat tego, czego oczekują mieszkańcy, a mieszkańcy Ostrowca są dla mnie najważniejsi- dodał Jarosław Górczyński.
Prezydent zapewnił, że również w tym roku będzie realizowany projekt "Osiedle od nowa" oraz budżet obywatelski.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.