przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
WYSOKA JAKOŚĆ W CKU
17-01-2017, 20:27:00 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 435 czytań · Drukuj
WYSOKA JAKOŚĆ W CKUDo 20 stycznia w sekretariacie Centrum Kształcenia Ustawicznego na ul. Sandomierskiej 26A można składać wnioski do szkół i na kwalifikacyjne kursy zawodowe rozpoczynające się w lutym.
Dyrekcja CKU, dostosowując ofertę kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz zainteresowań słuchaczy, ciągle poszerza ją o nowe kierunki. I tak od lutego placówka chce uruchomić roczną szkołę policealną na kierunku technik sterylizacji medycznej czy kolejną kwalifikację w zawodzie technik architektury krajobrazu. Celem pracy technika sterylizacji medycznej jest zapewnienie odpowiedniej czystości sprzętu używanego do diagnozowania i leczenia. Technik sterylizacji medycznej może być zatrudniony między innymi w gabinetach stomatologicznych, w centralnych sterylizatorniach, poradniach endoskopowych czy przy sterylizatorach znajdujących się przy blokach operacyjnych. Coraz częściej osoby z tego typu wykształceniem pracują także w gabinetach kosmetycznych i fryzjerskich. Z całą pewnością jest to przyszłościowy zawód.
Oprócz tego CKU proponuje naukę w zawodach opiekun medyczny, fryzjer, krawiec, kosmetyczka, florysta, elektryk, stolarz i wielu innych, ponadto w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych.
Warto zaznaczyć, że kształcenie w CKU jest całkowicie bezpłatne i odbywa się w systemie zaocznym, zjazdy piątkowo-sobotnie odbywają się średnio co dwa tygodnie.
- Dbamy o nieustanne podnoszenie jakości kształcenia, w tym celu doskonalimy warsztat pracy, wymieniamy spostrzeżenia i poglądy, spotykając się z wybitnymi specjalistami, aktywizujemy naszych słuchaczy, jesteśmy obecni w życiu lokalnej społeczności. Nawiązaliśmy współpracę z uczelniami wyższymi, pracodawcami, instytucjami rynku pracy, inspirujemy się dobrymi praktykami - komentuje dr Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektor CKU.
Pani dyrektor została zaproszona do udziału w pracach Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Centrów Kształcenia Ustawicznego, jak również powołanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - Zespołu ds. Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego.
- Na pewno skorzystamy z doświadczeń prężnie działających placówek w Polsce, ale działania podejmowane w naszym CKU także inspirują innych; warto się spotykać, dyskutować nad usprawnieniem kształcenia dorosłych i współpracować z poważnymi partnerami - wyjaśnia dyrektor A. Pierścińska-Maruszewska.
(WS)
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.