przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Ostrowiecki Browar Kultury coraz bliżej
02-01-2017, 17:21:55 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 343 czytań · Drukuj
Ostrowiecki Browar Kultury coraz bliżejW tym roku ruszy długo oczekiwana budowa Ostrowieckiego Browaru Kultury. Inwestycja ma kosztować 21 mln zł.
Historia Ostrowieckiego Browaru Kultury sięga kilkunastu lat. Losy projektów na zaadaptowanie nieużytkowanej części dawnego browaru były bardzo burzliwe. Po zmianach i okrojeniu koncepcji forowanej przez byłego prezydenta udało się wreszcie uzyskać ostateczny kształt planowanej inwestycji, po realizacji której właśnie przy ulicy Siennieńskiej siedzibę będą miały trzy instytucje kultury - Biuro Wystaw Artystycznych, Miejskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna.
Gmina w ubiegłym roku dostała potężne wsparcie ze środków unijnych na to zadanie. Koszt inwestycji to około 21 mln zł, a aż 17 mln zł przekazał na nią marszałek województwa ze środków RPO. 10 stycznia zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę zadania.
- Zaplanowane prace będą odbywać się dwuetapowo, ponieważ na większość robót gmina musi uzyskać pozwolenie na budowę. Październik 2017 r. to realny termin rozpoczęcia robót. Oczywiście pewien zakres będzie można robić na zgłoszenie, prace porządkowe nie podlegają w ogóle takim procedurom. Chcemy, aby po wyłonieniu wykonawcy firma przejęła jak najszybciej obiekty i przygotowywała się. Nie zapominajmy, że na tym obszarze są duże zniszczenia. Od strony ulicy Siennieńskiej stary obiekt browaru wymaga dużo pracy. Kwestie osuszenia, rozbiórkowe- wyjaśnia prezydent Jarosław Górczyński,
Budowa Ostrowieckiego Browaru Kultury będzie prowadzona metodą zaprojektuj i wybuduj. To jest pierwsze przedsięwzięcie tego typu w Ostrowcu.
- Jestem przekonany, że po zakończeniu wiele dzieci będzie mogło w nowoczesnych obiektach odkryć talenty w obszarze kultury i sztuki- przyznał prezydent.
Na czas adaptacji z dotychczasowego lokum zostaną przeniesione MCK i BWA. Prawdopodobnie do budynku ZDK Kina Etiuda.
Jednocześnie prezydent poinformował, że uruchomiona jest procedura sprzedaży budynku dawnego młyna przy ulicy Wardyńskiego. Ten obiekt powinien być zabezpieczony komercyjnie.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.