przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Netia zainwestuje w Ostrowcu 10 mln zł
08-12-2016, 07:32:50 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 615 czytań · Drukuj
Netia zainwestuje w Ostrowcu 10 mln zł2 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczyście otwarto rozbudowane Centrum Telesprzedaży Netii. W mieście trwa też modernizacja sieci do standardu światłowodowego, dzięki czemu mieszkańcy i lokalny biznes zyskają dostęp do najnowocześniejszych usług komunikacyjnych on-line oraz cyfrowej rozrywki.
Centrum Telesprzedaży Netii w Ostrowcu Świętokrzyskim działa od 2012 roku. W ostatnich miesiącach zostało znacząco rozbudowane i jest obecnie największym tego typu ośrodkiem operatora. Aktualnie pracuje tu 170 osób na różnych stanowiskach: 120 konsultantów, kierownicy, koordynatorzy zespołów czy rekruterzy.
- Otworzyliśmy nową część remontowanego budynku. Tutaj będą stanowiska sprzedaży telefonicznej i utrzymania klientów Netii. Do dziś mieliśmy 70 stanowisk, teraz będziemy mieli 200. Oznacza to miejsca pracy dla 250 pracowników. Szacujemy, że tyle zatrudnimy do końca przyszłego roku. Szukamy osób, które wesprą nas w bieżącej obsłudze sprzedażowej klientów. Jesteśmy otwarci na elastyczne formy i godziny zatrudnienia. Szukamy osób komunikatywnych i nastawionych na rozwój, bez względu na płeć czy wiek. Ważna jest także umiejętność pracy w zespole oraz dobra organizacja pracy. Zapewniamy szkolenia, bardzo dobre wprowadzenia. Chcemy być bardzo dobrym pracodawcą w Ostrowcu Świętokrzyskim- podkreśla Joanna Wcisło, dyrektor generalna Rynku B2C w Netii.
Obecnie w Ostrowcu jest największe Centrum Sprzedaży firmy Netia.
Inwestycje w nowoczesną sieć
Rozbudowa Centrum Telesprzedaży to nie jedyna inwestycja Netii w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ramach strategicznego projektu budowy sieci nowej generacji operator prowadzi proces inwestycyjny, dzięki któremu w przyszłym roku praktycznie wszystkie gospodarstwa domowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, do których obecnie dochodzi sieć operatora, znajdą się w zasięgu najnowocześniejsze sieci światłowodowej. Pozwoli to odbiorcom na przesyłanie danych z prędkością rzędu 1 Gb/s. Warto podkreślić, że w zasięgu sieci Netii znajduje się obecnie ponad 21 tys. spośród ok. 25 tys. mieszkań w Ostrowcu Świętokrzyskim, czyli firma ma ok. 80 proc. zasięgu.
Netia w Ostrowcu Świętokrzyskim docelowo w telecentrum oraz infrastrukturę sieciową zainwestuje około 10 mln zł.
Lokalny partner biznesowy
W ramach drugiego strategicznego projektu (Local Netia) - składającego się na kompleksowy program transformacji Netii - operator prowadzi rozmowy z lokalnymi, ostrowieckimi przedsiębiorcami, którzy są zainteresowani staniem się partnerami Netii, na których spocznie sprzedaż, dostarczanie usług oraz utrzymanie sieci dostępowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Dyrektor Generalna Rynku B2C w Netii- Joanna Wcisło podkreśliła, że firma chce być przede wszystkim partnerem władz lokalnych jako dobry pracodawca.
- To jest nasze główne zadanie w mieście. Chcemy współpracować, dając ludziom dobre szkolenia i przygotowując ich do pracy. Pracownikom oferujemy ścieżki rozwoju. Oczywiście będziemy współpracować lokalnie w rozbudowie i modernizacji sieci. Będziemy poszukiwać lokalnie partnerów do współpracy- przyznała dyrektor Joanna Wcisło.
O tym, że firma Netia zainteresowana jest współpracą z lokalnymi władzami, może świadczyć obecność starosty i prezydenta na otwarciu call center.
- Tylko należy pogratulować Netii, najpierw pomysłu, potem wykonania. Dla powiatu to wspaniała informacja, bo mamy nowe miejsca pracy. Mam nadzieję, że takie działania firm w Ostrowcu rozchodzą się na zewnątrz i będziecie państwo doskonałym przykładem dla innych, którzy będą chcieli w Ostrowcu inwestować i rozwijać swoją działalność- przyznał starosta Zbigniew Duda.- Staramy się pomagać wszystkim, którzy chcą w Ostrowcu inwestować, pomagać firmom, które tworzą nowe miejsca pracy, rozwijają swoją działalność, bo najważniejsza dla naszych mieszkańców jest praca.
Inwestycje Netii w Ostrowcu pochwalił również prezent Ostrowca Świętokrzyskiego.
- Wartością każdej firmy nie są budynki, sieci, urządzenia. Wartością firmy są ludzie. Gratuluję takiej załogi i cieszę się, że rozmowy, jakie były prowadzone w Ostrowcu, ziściły się, rozbudowaliście firmę. Myślę, że jest szansa wesprzeć was z komunikacją miejską, bo na to jako prezydent mam wpływ- zadeklarował Jarosław Górczyński.
O Grupie Netia
Netia świadczy usługi telekomunikacyjne, telewizji stacjonarnej, internetowej, świadczy usługi telewizyjne, usługi mobilne, pełen wachlarz usług telekomunikacyjnych. Usługi skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji.
Grupa Netia to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Zatrudnia niemal 2 tys. osób w 70 lokalizacjach w całej Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzą m.in.: Netia S.A., Internetia Sp. z o.o., Telefonia Dialog Sp. z o.o., Petrotel Sp. z o.o., TK Telekom Sp. z o.o. Netia, wcześniej jako R.P. Telekom, została założona na początku lat 90 ubiegłego wieku przez grupę polskich przedsiębiorców - pasjonatów, wspieranych przez amerykańskich inwestorów z sektora telekomunikacyjnego.
Od 2000 roku akcje spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Światłowodowa sieć szkieletowa, którą dysponuje Grupa Netia, ma blisko 20 tys. km długości i łączy sieci metropolitalne Grupy w ponad 50 miastach oraz zapewnia kilkanaście niezależnych połączeń międzynarodowych. Liczba obiektów telekomunikacyjnych należących do Grupy Netia przekracza 30 tys., a liczba węzłów sieciowych (PoP) to ponad 81 tys. sztuk.
Szacuje się, że Netia dociera ze swoją siecią do ponad 70 proc. biurowców klasy A i B w Polsce. W zasięgu własnych sieci dostępowych spółek Grupy Netia znajduje się ponad 2,5 mln lokali.
Już co trzecie łącze własne spółek Grupy Netia pozwala na przesyłanie danych z prędkością powyżej 100 Mb/s. W ramach projektu Sieć XXI wieku, w 2020 roku sieć Netii na być w całości zmodernizowana do standardu światłowodowego.
(GS)
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.