przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Wiata wróciła na swoje miejsce
30-11-2016, 08:06:25 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 303 czytań · Drukuj
Wiata wróciła na swoje miejsceJakiś czas temu, po zakończeniu remontu ulicy Polnej, starostwo postawiło wiatę przy nowej zatoczce autobusowej. Problem w tym, że została zamontowana kilkanaście metrów od przystanku, ponieważ Spółdzielnia Mieszkaniowa "Krzemionki", która jest właścicielem gruntu tuż obok nowej zatoczki, kazała starostwu płacić za dzierżawę.
- Spółdzielnia miała podstawy prawne, chociaż mogła zrezygnować z żądania opłaty za dzierżawę. Mogła wyrazić zgodę na udostępnienie, zwłaszcza, że żadna strona na tym nie zarabia pieniędzy. Wiata służy mieszkańcom okolicznych osiedli. To jest precedens w Ostrowcu- mówi Jerzy Wrona, naczelnik Wydziału Dróg w ostrowieckim starostwie.
Starostwo Powiatowe nie poczuwało się do tego, aby płacić za dzierżawę kilkunastu metrów kwadratowych gruntu, mimo że lokalizacja wiaty była rzeczywiście bardzo niefortunna.
- Cały czas trwały zabiegi pana starosty i służb powiatu zmierzające do tego, aby pozyskać lokalizację docelową. Nie jest to zadanie powiatu, który nie miał podstaw prawnych, żeby opłacić dzierżawę za lokalizację wiaty na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Krzemionki". Odpowiedzialnym w mieście za ustawienie wiat jest Urząd Miasta, który nie zajął się sprawą- przypomina naczelnik Wrona.
Dobrze, że szybko znalazł się sposób na rozwiązanie tego problemu, bo czekających na autobus nie obchodzą urzędnicze przepychanki. Jeden z mieszkańców osiedla Ogrody zadeklarował, że zapłaci roczną dzierżawę terenu od spółdzielni. W tym tygodniu wiata stanęła na swoim pierwotnym miejscu.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.