przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Nowy kierunek w CKU
30-11-2016, 08:05:19 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 394 czytań · Drukuj
Nowy kierunek w CKUOd lutego w ramach Szkoły Policealnej dla Dorosłych w Centrum Kształcenia Ustawicznego rusza nowy kierunek - technik sterylizacji medycznej. Bezpłatną roczną naukę w tym przyszłościowym zawodzie może podjąć każda osoba z wykształceniem średnim. Docelowo placówka zamierza przeszkolić minimum 25 słuchaczy.
- W ubiegłym roku szkolnym podpisaliśmy porozumienie z Wydziałem Lekarskim UJK w Kielcach. Tak prestiżowy kontakt mobilizuje do tego, abyśmy zwiększali jakość kształcenia w zawodach okołomedycznych, stąd właśnie poszerzenie naszej oferty edukacyjnej o ten kierunek. Myślę, że to dobra odpowiedź na zapotrzebowanie nie tylko lokalnego rynku pracy - podkreśla Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektor CKU.
Technik sterylizacji medycznej to nowy zawód medyczny, który powstał na wniosek środowiska zajmującego się wytwarzaniem sterylnych wyrobów medycznych w warunkach ochrony zdrowia. Celem pracy specjalistów w tej dziedzinie jest zapewnienie odpowiedniej czystości mikrobiologicznej sprzętu używanego do diagnozowania i leczenia.
- Technicy sterylizacji mogą być zatrudnieni w różnych palcówkach, a przede wszystkim w centralnych sterylizatorniach, pracowniach endoskopowych, gabinetach stomatologicznych, podręcznych sterylizatorniach przy blokach operacyjnych, ale nie tylko, bo wiedza i umiejętności, które nabędzie słuchacz w czasie kształcenia, mogą być wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich czy salonach tatuażu - mówi Bogusława Tustanowska, nauczyciel CKU.
Wszyscy zainteresowani podjęciem bezpłatnego kształcenia w zawodzie technik sterylizacji medycznej mogą już składać podania w CKU. Kierunek zostanie uruchomiony w lutym 2017 r.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.