przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Ekologiczny SOR w Ostrowcu
21-09-2011, 16:29:27 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 2463 czytań · Drukuj
Ekologiczny SOR w OstrowcuW ostatni piątek MPK w Ostrowcu Św. S.A. testowało najnowszy autobus o napędzie elektrycznym firmy SOR. To jeden z najnowocześniejszych autobusów, który już w tym tygodniu zostanie zaprezentowany na targach TRANSEXPO.

- To nowość na rynku, mało producentów je oferuje. W tym czasie mamy boom na napędy elektryczne, kilka firm w Europie produkuje autobusy do 50-60 pasażerów. My pokazujemy autobus o pojemności 85 osób i nie mamy w Europie konkurencji. Nie jest to prototyp, ale 6 autobus z tej serii– mówi Jan Cerny, dyrektor wykonawczy SOR.

SOR zatrzymał się w Ostrowcu w drodze do Kielc. Nasza spółka była przystankiem podczas którego autobus został naładowany i zaprezentowany pracownikom.
- Cieszę się, że MPK będzie miało okazję poznać taki autobus. Był on już na prezentacji w Lublinie, będzie w Kielcach. Podejmując z załogą decyzje inwestycyjne musimy znać nowości na rynku i możliwość zetknięcia się z nimi i wybór tego, co najlepsze. To element zmian w spółce, które mają iść w kierunku zdecydowanego umocnienia się spółki na rynku ostrowieckim– mówi Magdalena Kołeczek, prezes MPK Ostrowiec.- W kwietniu w Ostrowcu testowaliśmy tradycyjny autobus tej firmy, dziś mamy autobus o napędzie elektrycznym. Tu duże znaczenie ma aspekt ekologiczny. W 2012 jeszcze o takim zakupie nie marzymy, ale może już w 2013 uda się to zrealizować.

kt
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.