przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Diabetycy świętowali
01-11-2016, 08:05:17 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 326 czytań · Drukuj
Diabetycy świętowaliUroczyste nabożeństwo w kolegiacie p.w. św. Michała Archanioła i spotkanie integracyjne w gościnnych wnętrzach Centrum Przedsiębiorczości i Aktywizacji Zawodowej z udziałem przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków wpisały się ostrowieckie obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.
- Istniejemy już od 31 lat i co roku organizujemy to wydarzenie, łącząc się z chorującymi na cukrzycę na całym świecie. Chcemy w ten sposób zaakcentować naszą obecność w mieście, zintegrować członków koła i zachęcić kolejne osoby do wstępowania w jego szeregi. Cukrzyca to bardzo podstępna choroba, a my przede wszystkim edukujemy, podpowiadamy, jak sobie z nią radzić, jakich zasad przestrzegać, oferujemy też bezpłatne badania kontrolne w ramach Szkoły Cukrzycy, do której zapraszamy lekarzy różnych specjalności - mówi Anna Gierczak, prezes ostrowieckiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, inicjatorka sobotniej imprezy.
W spotkaniu, oprócz członków koła, których obecnie jest ponad stu, wzięli udział przedstawiciele PSD na czele z prezes zarządu głównego Anną Śliwińską, prezesem zarządu wojewódzkiego w Kielcach Jerzym Wojtasikiem i wiceprezesem Mariuszem Gołdynem, diabetolog Małgorzata Bień, dyrektor MOPS Magdalena Salwerowicz oraz reprezentujący starostę ostrowieckiego Zbigniewa Dudę Paweł Walesic z PCPR. Goście nie kryli uznania dla aktywności ostrowieckiego oddziału PSD, deklarowali swoją pomoc w kolejnych inicjatywach, a wszystkim chorym życzyli wytrwałości w walce z cukrzycą.
- To moja pierwsza wizyta w Ostrowcu, ale z pewnością nie ostatnia. Jestem mile zaskoczona frekwencją, choć wiem, że członkowie koła to tylko niewielki odsetek osób borykających się z cukrzycą w mieście. Zachęcam więc wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą o istnieniu naszego stowarzyszenia, żeby się do niego zapisali, bo naprawdę warto. Edukujemy, integrujemy, dajemy wsparcie i zrozumienie. W cukrzycy zasada jest taka, że im więcej chory wie, tym dłużej żyje i większa jest jakość jego życia - podkreślała A. Śliwińska.
Uczestnicy imprezy mieli okazję do wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń, degustowali też dietetyczne potrawy.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.