przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Pobiegnie ponad 1000 dzieci
31-10-2016, 08:07:09 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 377 czytań · Drukuj
Pobiegnie ponad 1000 dzieciDo największego biegowego wydarzenia roku w Ostrowcu Św. pozostało tylko kilkanaście dni. Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny pobity zostanie rekord frekwencji. Udział w imprezie zadeklarowało już ponad 1500 osób.
Głównym punktem Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2016 naturalnie będzie bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów, skierowany do osób dorosłych lub prawie dorosłych (dolna granica wieku to 16 lat). Do tego biegu zgłosiło się już ponad 200 osób (limit ustalono na 400 uczestników). Ostrowieckie Biegi Niepodległości to jednak nie tylko bieg główny, ale również wiele konkurencji towarzyszących, skierowanych do dzieci i młodzieży z przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych. Najwcześniej do rywalizacji (godz. 9.45) przystąpią dziewczęta i chłopcy z klas III-IV szkół podstawowych (rocznik 2006-2008), którzy do przebiegnięcia będą mieli dystans 400m. Jako kolejni na starcie staną uczniowie z klas V-VI szkół podstawowych (rocznik 2004-2005), którzy będą mieli do przebiegnięcia dystans 600m, a po nich gimnazjaliści (rocznik 2001-2003), którzy będą się ścigać na dystansie 800m. O godzinie 14.40 - po zakończeniu biegu open - odbędą się biegi dla najmłodszych (bez rywalizacji o miejsca). Dziewczęta i chłopcy z rocznika 2008 - 2010 (klasy I-II szkół podstawowych) będą miały do pokonania 150m, a przedszkolaki i uczniowie z oddziałów "0" (rocznik 2010 i młodsi) - 100m.
Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą biegi dla dzieci i młodzieży, otrzymają pamiątkowe medale, a dodatkowo w każdej kategorii (poza przedszkolakami, uczniami oddziałów "0" oraz uczniami klas I i II szkół podstawowych, w których nie będzie rywalizacji o miejsca) za zajęcie miejsc I - III wręczane będą pamiątkowe statuetki, a za miejsca I-X dyplomy i nagrody rzeczowe. Każde dziecko otrzyma ponadto gorący posiłek.
O nagrody walczą też szkoły. Podobnie jak przed rokiem prowadzona będzie klasyfikacja za najliczniejszy udział uczniów szkół (dotyczy szkół prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Św.) o nagrody finansowe na poprawę warunków organizacji zajęć sportowych (I m. - 1500 zł, II m. - 1000 zł, III m. - 700 zł.) oraz klasyfikacja za udział największego odsetka uczniów szkoły w biegach (stosunek liczby uczniów, którzy ukończyli biegi do liczby uczniów szkoły - dotyczy szkół prowadzonych przez gminę Ostrowiec Św.) o nagrody finansowe na poprawę warunków organizacji zajęć sportowych ( I m. - 1500 zł, II m. - 1000 zł, III m. - 700 zł.).
W biegach dla dzieci i młodzieży zapowiada się na rekordową frekwencję. W deklaracji, które wpłynęły do organizatora od ostrowieckich szkół i przedszkoli, wynika, że chęć wzięcia udział w Ostrowieckich Biegach Niepodległości 2016 wyraziło już 1288 osób, a na zgłoszenia od "spóźnialskich" MOSiR czeka jeszcze do najbliższego czwartku (3 listopada).
Możliwe będą również zapisy indywidualne, które prowadzone będą w biurze zawodów (dawne lodowisko przy Pływalni Rawszczyzna) w dniu imprezy. Tu niezbędna jednak będzie obecność rodzica lub prawnego opiekuna dziecka.
J. Słodkiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.