przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Wielobój młodych krwiodawców
31-10-2016, 07:52:18 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 281 czytań · Drukuj
Wielobój młodych krwiodawcówDrużyny ze wszystkich ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w piątym już Wieloboju Sportowym Krwiodawców, zorganizowanym w środę w hali sportowej ZSOMS przez Komisję ds. Honorowego Krwiodawstwa OR PCK. Najlepszą sprawnością fizyczną wykazali się gospodarze.
Do wieloboju przystąpiło osiem pięcioosobowych zespołów z LO nr I im. St. Staszica, LO nr II im. J. Chreptowicza, LO nr III im. Wł. Broniewskiego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz ZS nr 1,2 i 3 wraz ze swoimi opiekunami. Uczniowie rywalizowali w siedmiu konkurencjach sportowych:
zakładanie kółek ringo na pachołka, bieg sztafetowy, rzut do ruchomego kosza, tor przeszkód, skok w dal z miejsca, król strzelców, przeciąganie liny oraz w minimeczu piłki nożnej. Jak się okazało po zliczeniu punktów, ze wszystkimi zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego pod kierunkiem Katarzyny Mozal, drugie miejsce zajęli podopieczni Magdaleny Rafalskiej z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a trzecie wywalczyła drużyna z ZS nr 3 - opiekun Anna Rogowska. Zwycięzcy odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez starostę ostrowieckiego Zbigniewa Dudę, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem.
- Krwiodawstwo to jedna z ważniejszych dziedzin, teraz bardzo zauważalna, bo krwi brakuje nie tylko w naszym szpitalu, ale w całej Polsce. Napawa nas dumą, że jest tak duży odzew ze strony ostrowieckiej młodzieży, która dzieli się tym życiodajnym lekiem i z tak dużym zaangażowaniem włącza się w organizowane przez nas akcje. Dzisiejsza impreza to wyraz naszej wdzięczności - podkreślała Halina Tomczyk z OR PCK, dziękując uczestnikom, opiekunom szkolnych kół PCK i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego wieloboju.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.