przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Dobre wieści od marszałka
27-10-2016, 07:15:35 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 334 czytań · Drukuj
Dobre wieści od marszałkaMarszałek Adam Jarubas ocenił postęp prac na ulicy Traugutta. Przy okazji zapowiedział, że w przyszłym roku ruszy przebudowa alei 3 Maja.
Od kilku tygodni trwa remont odcinka ulicy Traugutta, między rondami Republiki Ostrowieckiej i Solidarności. To już kolejny odcinek przebudowy drogi wojewódzkiej, która jest wjazdową do Ostrowca od strony Szewny. Remont został zlecony przez Świętokrzyski Zarząd Dróg w Kielcach, a jego postępy w ubiegłym tygodniu ocenili marszałek Adam Jarubas i prezydent Jarosław Górczyński.
- Myślę, że to poprawi komfort jazdy i bezpieczeństwo na tym odcinku. Mamy kolejne rozmowy o remoncie alei 3 Maja, rondzie Denkowska - Okólna, gdzie będzie nowe rozwiązanie komunikacyjne oraz nowa nawierzchnia na Denkowskiej i Radwana -powiedział prezydent Jarosław Górczyński.
- To kontynuacja bardzo prestiżowego, ale rozłożonego w czasie odcinka drogi wojewódzkiej. Wartość tego zlecenia to 777 777 zł. Mam nadzieję, że sześć siódemek dobrze wróży dla tego odcinaka, które przed nami, czyli przejście przez miasto i nawiązanie do ulicy Bałtowskiej, której remont zacznie się niebawem. Przypomnę, że umowa jest już podpisana.
Marszałek Jarubas przekazał dobre informacje na temat remontu odcinka wojewódzkiej przez miasto. W styczniu będzie już decyzja uzgadniająca warunki inwestycji i wówczas będzie można ogłosić przetarg. Prace od ronda Republiki Ostrowieckiej aż do Bałtowskiej będą prowadzone etapami. Największym wyzwaniem będzie budowa nowego mostu na Kamiennej oraz wprowadzenie nowego rozwiązania komunikacyjnego na skrzyżowaniu alei i Kilińskiego.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.