przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Gimnazjaliści znają języki obce
27-10-2016, 07:09:26 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 332 czytań · Drukuj
Gimnazjaliści znają języki obceBlisko 130 uczniów ostrowieckich gimnazjów odebrało certyfikaty językowe. Za egzaminy zapłaciło miasto. Jest to pierwszy pilotażowy projekt w kraju.
W ubiegłym roku szkolnym po raz pierwszy w historii ostrowieckiego samorządu zorganizowano i sfinansowano certyfikowane egzaminy z angielskiego, niemieckiego i francuskiego dla gimnazjalistów.
Do egzaminów przystąpiło 129 uczniów i - co warto zaznaczyć - wszyscy je zdali. W ubiegłym tygodniu w Biurze Wystaw Artystycznych w obecności nauczycieli, rodziców i władz miasta odebrali certyfikaty potwierdzające znajomość języków obcych.
- Jestem zbudowany. Bardzo dziękuję rodzicom i uczniom, że tak licznie skorzystali z naszej oferty. Cieszę się że mogliśmy zaproponować zdawanie egzaminów i uzyskanie certyfikatów, które są uznawane przez społeczność międzynarodową i otwierają drzwi do wielu instytucji. Są przepustką na wyższe studnia. To jest dokument potwierdzający znajomość języka obcego- przyznał prezydent Jarosław Górczyński.
Gmina za egzaminy zapłaciła blisko 30 tys. zł i jako pierwsza w Polsce zdecydowała się na zainwestowanie w certyfikaty dla młodzieży. Jednak, jak przyznał prezydent, opłacało się, ponieważ rodzice, chcąc sfinansować dziecku taki sprawdzian, musiałby wydać 350 zł.
Na przełomie maja i czerwca będą po raz kolejny zorganizowane egzaminy certyfikujące i jeśli tylko będą chętni, poza językami angielskim, niemieckim i francuskim, młodzież będzie mogła zdawać hiszpański i rosyjski.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.