przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Nauczyciele nagrodzeni za pracę
19-10-2016, 06:34:41 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 564 czytań · Drukuj
Nauczyciele nagrodzeni za pracęW środę nauczyciele gminnych placówek świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Kilkudziesięciu pedagogów odebrało medale i odznaczenia za swoją pracę, a życzenia wyróżnionym złożyli wojewoda, świętokrzyski kurator oświaty, parlamentarzyści oraz władze miasta.
- Chciałbym podziękować całemu gronu pedagogicznemu, bo to był dobry okres dla ostrowieckiej oświaty. Życzę państwu wytrwałości i cierpliwości, aby wasze pomysły były realizowane, nie gasła w was pasja. Nauczyciel to jest wyjątkowa postać. Nikt inny w świecie nie daje z siebie tego, co najlepsze dla cudzych dzieci każdego dnia. Stąd te podziękowania się należą- mówił prezydent Jarosław Górczyński, przypominając, że w ubiegłym roku ostrowiecka oświata przeszła reformę, a jej skutki są bardzo wymierne.
- Zwiększone zostały stypendia o sto procent dla młodzieży. Wyróżniliśmy nimi ponad 360 uczniów. Otwarte szkoły w piątki i soboty, możliwość dodatkowej oferty dla naszych dzieci w zakresie zajęć edukacyjnych, sportowo - rekreacyjnych. Mamy pilotaż w postaci możliwości zdawania certyfikatów z języków obcych. Za te egzaminy płaci miasto- mówił włodarz miasta. - Chciałbym też podziękować niepublicznym placówkom oświatowym, wspólnie z nimi uzupełniamy ofertę edukacyjną i to jest dobra symbioza. Chciałbym również podkreślić, że dbamy o nasze niepełnosprawne dzieci. Przeznaczamy sporo pieniędzy na poprawę bazy i infrastruktury wokół szkół. W tym roku była to kwota 800 tys. zł, w przyszłym roku będzie większa. To jest też wyjątkowy moment, aby podziękować nauczycielom, bo bez nich nie byłoby tych efektów. Poziom kształcenia w naszych szkołach jest dobry, zawsze może być lepszy, stąd te propozycje dla nauczycieli, między innymi taka nowość na rynku oświatowym- dodatki specjalne prezydenckie do pensji.
Święto Edukacji Narodowej to doskonała okazja do wyróżnienia nauczycieli za ich ciężką pracę. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej medalami złotymi "Za długoletnią służbę" odznaczeni zostawali: Grażyna Borkowska -dyrektor PP nr 15, Marzena Czekaj z PG nr 1, Małgorzata Gwóźdź z PP nr 7, Dorota Karwat z ZSiPP, Bożena Nizielska z ZSiPP 3, Urszula Stefankiewicz z PSP nr 1, Anna Stojek - dyrektor PSP nr 10, Irena Swat - główny księgowy PG 3, Marzena Wójcik - dyrektor PP nr12.
Srebrnymi medalami "Za długoletnią służbę" odznaczeni zostali: Anna Bochenek z PG 1, Katarzyna Bryła z PG nr 1, Dorota Dobrowolska wicedyrektor z PP 16, Anna Dudkiewicz z PG 5, Joanna Gilewska z PG 3, Mirosława Kordos-Grygiel, Anna Kowalska z ZSP 2, Beata Krauze-Składanowska z PP 12, Anna Miszczuk z PP 12, Renata Nowacka z PG 1, Renata Olszańska - dyrektor PG 1, Grażyna Połetek z PG 5, Agnieszka Przytuła z PG 1, Małgorzata Ramos z PP 16, Wojciech Rynio z PG 3, Aneta Stachurska - dyrektor PP 19, Mariusz Szczerbiński - dyrektor PSP 3, Renata Szlezyngier z PG 5, Iwona Wszoła z PSP 3, Mirosława Zaremba z ZSiPP 3.
Medale brązowe z rak wojewody odebrali: Dorota Barańska- Balin z PG 1, Rafał Barański z PG 3, Jolanta Kargul z PG 3, Katarzyna Langa z ZSP 2, Małgorzata Łojek z PG 3, Michał Sadowski z PG 1, Edyta Walas z PG 1.
Medale "Komisji Edukacji Narodowej" dostali: Renata Baran z ZSiPP 3, Joanna Bidzińska z PSP 3, Wojciech Dzioba z PG 3, Grażyna Gaweł z PP 12, Bożena Glanda z PSP 3, Teresa Kochańska z PSP 3, Barbara Kolasa z PP 12, Beata Rzechowicz z ZSiPP 3, Urszula Sadrak z PP 12, Dorota Sitarska z PSP 1, Barbara Szymańska z PG 1, Katarzyna Zając z PSP 1, Mirosława Kordos-Grygiel z PG 1, Dorota Adamska - sekretarz PSP 1, Marta Bojara z PG 3, Andrzej Witek z PG 1 Jolanta Wielgus z ZSP 2.
Kilkudziesięciu nauczycieli, dyrektorów i innych pracowników placówek oświatowych otrzymało nagrody kuratora oświaty, prezydenta i dodatki motywacyjne za szczególne osiągnięcia w pracy organizacyjnej, dydaktycznej i wychowawczej oraz za podejmowanie dodatkowych zadań, zaangażowanie w realizację powierzonych zadań.
Gratulacje przedstawicielom ostrowieckiej oświaty złożyli: posłowie Andrzej Kryj, Kazimierz Kotowski, wojewoda Agata Wojtyszek oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.