przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Strzelecka akcja letnia
18-09-2011, 14:21:23 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 2134 czytań · Drukuj
Strzelecka akcja letniaStrzelcy z 1 plutonu Jednostki Strzeleckiej 2013 w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie wakacyjnym brali udział w wielu uroczystościach i szkoleniach.

- Strzelecka akcja letnia rozpoczęła się 10 lipca w Woli Grójeckiej. Braliśmy tam udział w uroczystościach patriotycznych. W podobnych uroczystościach wzięliśmy udział także 1 sierpnia z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego i rocznicy bitwy warszawskiej 15 sierpnia– mówi Dariusz Kaszuba z JS 2013.

Podczas obu tych uroczystości patriotycznych obecni byli strzelcy: st. sierż. Piotr Machula, st. strz. Katarzyna Żelazny, st. strz. Mateusz Cichocki, strz. Michał Senderek, strz. Michał Jędrzejczyk, st., sierż. Konrad Sady, druż. Paulina Włodarczyk, druż. Łukasz Gaweł, sekc. Magdalena Cieślik, sekc. Paweł Czaja, , st. strz. Agnieszka Dąbrowska, st.strz. Grzegorz Majewski, strz. Dominik Kwiatkowski, strz. Monika Dwojak, strz. Agata Wojciechowska, strz. Martyna Zeglara, strz. Karolina Deroń oraz rek. Ernest Michałowski.

- Od 5 do 12 sierpnia strzelcy uczestniczyli w Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej. Był to 46 a 31 po wojnie Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Warto przypomnieć, że w II Rzeczypospolitej Marsz był najważniejszym przedsięwzięciem paramilitarnym organizowanym przez Związek Strzelecki i gromadził rokrocznie kilkusetosobową grupę uczestników– kontynuuje Kaszuba.

Nasi Strzelcy na przełomie czerwca i lipca uczestniczyli również w Kursie Ratownika Pola Walki. Mieli możliwość wzięcia udziału między innymi w Kursie Combat Lifesaver Ratowników Pola Walki. W ramach kursu strzelcy mieli możliwość korzystania z nieodpłatnych szkoleń medycznych przygotowanych w ramach Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi.

- Z kolei w dniach 16-18 sierpnia miało miejsce wewnętrzne szkolenie unitarne w terenie leśnym. Strzelcy rozwijali na nim swoje umiejętności praktyczne i teoretyczne. W czasie wakacji odbywały się również zbiórki. Kształciliśmy na nich swoje umiejętności patrolowania, udzielania pierwszej pomocy i doskonalili sprawność fizyczną. Wyżej wymienione akcje cieszyły się wysoką frekwencją– dodał Kaszuba.

kt
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.