przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Potrójne złote gody
04-10-2016, 16:28:19 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 434 czytań · Drukuj
Potrójne złote godyW ubiegłą sobotę w ostrowieckim Urzędzie Stanu Cywilnego złote gody świętowali państwo Barbara i Janusz Fortunowie, Krystyna i Zbigniew Janiszewscy oraz Daniela i Witold Stawińscy. Z tej okazji dostojni jubilaci odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyjęli też życzenia i gratulacje od prezydenta Jarosława Górczyńskiego, kierownika USC Łukasza Witkowskiego i swoich najbliższych.
Miłość przyszła nagle
Państwo Barbara i Janusz Fortunowie poznali się na spotkaniu u koleżanki pani Barbary. Ta przypadkowa wizyta stała się początkiem ich pięćdziesięcioletniej, wspólnej drogi życiowej. 9 kwietnia 1966 r. złożyli przysięgę małżeńską przed kierownikiem USC w Ostrowcu. Ślub kościelny zawarli w parafii p.w. św. Michała Archanioła. Dostojni jubilaci całe życie związali z Ostrowcem. Tu pracowali i wychowywali córkę Magdalenę. Pani Barbara, absolwentka Technikum Ekonomicznego była ekonomistką na "starym zakładzie" Huty Ostrowiec, pan Janusz pracował na stanowisku mistrza elektryka w Elektrostalowni na "nowym zakładzie". Obecnie przebywają na zasłużonej emeryturze. Są szczęśliwymi dziadkami wnuczki Aleksandry. Ponieważ ich pasją jest turystyka, wolny czas spędzają na wycieczkach i zwiedzeniu Polski.
Pół wieku razem
Państwo Krystyna i Zbigniew Janiszewscy związek małżeński zawarli 30 kwietnia 1966 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostrowcu. Mają dwie córki - Agnieszką i Beatę oraz dziesięcioletnią wnuczkę Chloe. Obecnie jubilaci przebywają na zasłużonej emeryturze. Pani Krystyna - była pracownica szpitala miejskiego i zakładu energetycznego - od ośmiu lat jest aktywną słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Należy do wielu sekcji, takich jak chór, taniec, teatr, gimnastyka, informatyka i pływalnia. Pan Zbigniew - związany zawodowo z Hutą im. M. Nowotki oraz Ostrowieckim Kombinatem Budowlanym - interesuje się filatelistyką i myślistwem.
Przeżyli z sobą tyle lat...
Państwo Daniela i Witold Stawińscy poznali się w 1964 r. Rok później, 25 grudnia 1965 r. przed kierownikiem USC w Ostrowcu złożyli przysięgę małżeńską. Ślub kościelny odbył się 1 stycznia 1966 r. w Mielcu. Dostojni jubilaci doczekali się dwojga dzieci - syna Tomasza, doktoranta Politechniki Warszawskiej i córki Magdaleny - absolwentki SGH w Warszawie. Są szczęśliwymi dziadkami trojga wnucząt - Igora, Julki i Jakuba. Pani Daniela - emerytowana nauczycielka, członkini ZNP obecnie jest słuchaczką ostrowieckiego UTW. Śpiewa w chórze, tańczy w zespole "Utewianki" i uczestniczy w zajęciach teatralnych. Pan Witold - były pracownik Huty Ostrowiec czas na emeryturze poświęca na swoje hobby - wędkuje, zbiera grzyby, gra w brydża.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.