przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Chrzanowskiego w remoncie
04-10-2016, 16:16:22 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 347 czytań · Drukuj
Chrzanowskiego w remoncieRuszył długo oczekiwany remont ulicy Chrzanowskiego. Zadanie, na które gmina dostała dofinansowanie z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019", zdecydowanie poprawi warunki jazdy w tej części miasta.
Prace na ulicy Chrzanowskiego zostały podzielone na dwa etapy. Na odcinku od skrzyżowania z Polną aż do zjazdu w Ostrowiecką przeprowadzana jest przebudowa gminnej drogi. Jej zakres obejmuje wymianę nawierzchni jezdni oraz uporządkowanie ruchu, a także wydzielenie na skrzyżowaniach lewoskrętów. Dodatkowe pasy ruchu dla pojazdów skręcających mają za zadanie upłynnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo. Prace będą również obejmować budowę chodników dla pieszych po obu stronach jezdni, budowę ścieżki rowerowej oraz zatok autobusowych. Natomiast od ulicy Ostrowieckiej do Kilińskiego zostanie wykonany remont, w ramach którego położona zostanie nowa nawierzchnia.
- To bardzo ważna inwestycja, dlatego że ulica Chrzanowskiego jest jednym z największych i najważniejszych ciągów komunikacyjnych miasta. Mam nadzieję, że termin zostanie dotrzymany i 30 listopada będzie finisz. Poprawiamy bezpieczeństwo i komfort jazdy- powiedział prezydent Jarosław Górczyński, który w ubiegłym tygodniu odwiedził teren budowy.
Łączny koszt prac na ulicy Chrzanowskiego to 2 mln 200 tys. zł. Połowę tej kwoty gmina dostanie z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020".
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.