przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Kolejny rok z kulturą
04-10-2016, 16:15:09 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 337 czytań · Drukuj
Kolejny rok z kulturąKoncert wybitnej śpiewaczki Niny Nowak towarzyszył inauguracji nowego sezonu kulturalnego 2016/2017 w Ostrowcu. Podczas uroczystości tradycyjnie wręczono nagrody prezydenta w dziedzinie kultury. W tym roku odebrali je Edyta Wilk, prowadząca Szkołę Tańca Progres oraz Anna i Grzegorz Podsiadły, właściciele Studio Tańca "Twist" w podziękowaniu za pasję i zarażanie nią młodych ostrowczan.
Piątkowa impreza, która zgromadziła w sali widowiskowej kina "Etiuda" liczne grono lokalnych artystów, działaczy i miłośników kultury, a także przedstawicieli władz samorządowych i parlamentarzystów, rozpoczęła się występem Niny Nowak. Publiczność wysłuchała też występów ostrowieckich talentów, m.in. Viktorii Pongowskiej i Chóru Nauczycielskiego "Coro Cantorum" oraz obejrzała prezentację multimedialną, podsumowującą imprezy i wydarzenia rozrywkowo-kulturalne zorganizowane w minionym sezonie.
W kulminacyjnym punkcie wieczoru prezydent Jarosław Górczyński ogłosił nazwiska osób, które w tym roku postanowił szczególnie uhonorować w dziedzinie kultury. W blasku fleszy i salwie oklasków nagrodę w wysokości 10 tys. zł odebrała Edyta Wilk, założycielka funkcjonującej od 1999 r. przy ODS "Malwa" Szkoły Tańca Progres, a wyróżnienie w wysokości 5 tys. zł - Anna i Grzegorz Podsiadły - właściciele obchodzącego w ubiegłym roku ćwierćwiecze działalności Studio Tańca "Twist".
- Tą specjalną nagrodą i wyróżnieniem chciałem podziękować w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców Ostrowca za pełną sukcesów pracę z pasją i zarażanie tą pasją młodych pokoleń - mówił J. Górczyński.
Oprócz nagród prezydenta, były też dyplomy podziękowania i symboliczne upominki dla najaktywniejszych bywalców miejskich instytucji kultury - Biura Wystaw Artystycznych, Miejskiego Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz kwiaty i życzenia dla ich dyrektorek - Jolanty Chwałek, Elżbiety Baran i Elżbiety Pomiankiewicz.
- Doceniamy to, że w tak napiętym budżecie z roku na rok znajdują się całkiem spore pieniądze na kulturę. Za to dziękujemy i oczekujemy, że podobnie będzie w kolejnych latach. My ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby proponowana przez nas oferta była zadawalająca i różnorodna - zapewniała E. Pomiankiewicz.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.