przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Strzelcy pomagają i uczą
04-10-2016, 16:13:31 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 326 czytań · Drukuj
Strzelcy pomagają i ucząZwiązek Strzelecki "Strzelec" Organizacja Społeczno-Wychowawcza Jednostka Strzelecka 2013 im. mjr. J. Piwnika "Ponurego" w Ostrowcu Św. obchodzi jubileusz 25 -lecia powstania.
Trzydniowe imprezy rocznicowe rozpocznie w piątek, 7 października spotkanie pokoleń strzeleckich JS 2013- obecnych strzelców i rezerwistów - weteranów, wspólne ognisko z grillem i gitarami. Na sobotę zaplanowany jest wyjazd na strzelnicę w Lipsku - Korynka, a główne uroczystości odbędą się w niedzielę. Pierwszym ich punktem będzie msza w ostrowieckiej kolegiacie w intencji strzelców, którzy odeszli z szeregów i za pomyślną służbę żyjących.
Wieczorem o godzinie 18.00 w Muzeum w Częstocicach Strzelcy odbiorą medale Pro Patria i wyróżnienia.
Dariusz Kaszuba, zastępca dowódcy JS 2013 i starszy inspektor ZS przypomina, że w trakcie ostatnich 25 lat ostrowiecka formacja należała do najaktywniejszych jednostek strzeleckich na terenie województwa, organizując wiele imprez dla młodzieży i pracując na rzecz społeczności lokalnej.
- Działalność wychowawcza od początku należała do naszych priorytetów. Zawsze staraliśmy się promować postawy o charakterze patriotycznym, co przejawiało się m.in. w czynnym uczestnictwie naszej jednostki w obchodach świąt państwowych i rocznic kombatanckich, organizowanych przez władze lokalne. Ostrowieccy strzelcy uczestniczą w marszach szlakiem I Kompanii Kadrowej Kraków- Kielce, trzydziestu ostrowczan zdobyło honorową Odznakę Uczestnika Marszu Szlakiem Kadrówki za wielokrotne uczestnictwo w tej patriotycznej imprezie, a wielu innych podziękowania i wyróżnienia za swą postawę. Pragniemy dodać, że w swej działalności staramy się wyrabiać wśród strzeleckiej młodzieży szacunek dla instytucji państwowych- mówi Dariusz Kaszuba.
Strzelcy od lat ściśle współpracują z ostrowieckim oddziałem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, troszcząc się o miejsca pamięci narodowej. Wspólnie z kombatantami współredagując Biuletyn wydawany przez ŚZŻAK koło im. mjr "Ponurego". Warto przypomnieć, że jako pierwsza jednostka w kraju, w roku 1996, podpisali porozumienie o współpracy z kombatantami AK.
Młodzież skupiona w Związku Strzeleckim "Strzelec" na terenie miasta współpracuje z Komendą Powiatową Policji, Strażą Miejską, Związkiem Harcerstwa Polskiego, Harcerskim Centrum Pierwszej Pomocy i organizacjami kombatanckimi, jest obecna na niemal wszystkich uroczystościach religijnych i państwowych.
- W 2001roku otrzymaliśmy awanse Komendy Głównej Związku i wyróżnienia starosty oraz prezydenta Ostrowca w podziękowaniu za pracę w usuwaniu skutków powodzi na terenie powiatu ostrowieckiego- przypomina Dariusz Kaszuba.
Od początku istnienia organizacja dba o edukację patriotyczną i proobronną młodzieży, organizując zawody strzeleckie i sprawnościowe, doskonaląc umiejętności na specjalistycznych obozach w jednostkach wojskowych. Realizują także projekty o tematyce patriotyczno-historycznej w ostrowieckich szkołach.
- Wielokrotnie braliśmy udział w akcjach charytatywnych, także w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, traktując je nie tylko jako społecznie pożyteczne, ale również jako wskazane wychowawczo. Nigdy nie odmawiamy pomocy w sytuacjach zagrożenia mieszkańców miasta i powiatu - dwukrotnie efektywnie wspieraliśmy akcję przeciwpowodziową w roku 2001 i 2007 na terenie miasta, zaś w 2010 r.- w gminach Tarłów i Annopol, w Sandomierzu, gdzie wysyłaliśmy ratunkowe drużyny strzeleckie i żywność poprzez Stowarzyszenie Przyjaciół ZS w Ostrowcu Św.- podkreśla zastępca JS 2013 w Ostrowcu.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.