przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Aktywny "Staszic"
04-10-2016, 16:00:20 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 318 czytań · Drukuj
Aktywny "Staszic"Uczniowie klas pierwszych LO nr I im. St. Staszica złożyli ślubowanie i integrowali się przy ognisku w Dębowej Woli. Ich koledzy wojażowali po Francji.
Złożyli ślubowanie
Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji liceum, zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i starszych kolegów złożyli uroczystą przysięgę i zobowiązali się dbać o dobre imię klasy i szkoły, sumiennie wykonywać uczniowskie obowiązki, swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, być odpowiedzialnym za swoje czyny, kulturalnym i okazywać szacunek innym oraz rzetelną pracą poszerzać wiedzę i umiejętności.
Po złożeniu ślubowania dyrektor "Staszica" Tomasz Kwiatkowski życzył wszystkim uczniom klas pierwszych pomyślności w nowej szkole, uporu
i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz nawiązywania trwałych przyjaźni. Wojciech Lesiak - naczelnik Wydziału Edukacji w starostwie pogratulował pierwszoklasistom rozpoczęcia kolejnego etapu edukacji.
Po zakończeniu ceremonii ślubowania prowadzący imprezę Weronika Mirga i Wojciech Kaszuba z klasy 3e zaprosili do obejrzenia programu artystycznego, przygotowanego przez uczniów klasy 2b oraz klas pierwszych. Gościnnie wystąpili także ubiegłoroczni absolwenci - Paweł Pawlik oraz Filip Pikus.
Finałem uroczystości było przekazanie pierwszoklasistom pamiątkowych długopisów z logo szkoły.
Ślubowanie przygotowali Katarzyna Szczerbińska i Wojciech Szymański, a o odpowiednią scenerię zadbała Donata Maj.
Integrowali się przy ognisku
Uczniowie klas pierwszych LO nr I im. St. Staszica wraz ze swoimi wychowawcami - Ewą Dębicką, Katarzyną Szczerbińską, Jolantą Wojtas i Wojciechem Szymańskim - wzięli udział w ognisku integracyjnym na terenie gospodarstwa agroturystycznego w Dębowej Woli.
Na uczestników czekał nie tylko poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek i ziemniaków, ciepłej herbaty i kawy, ale też wozy zaprzężone w konie, którymi można było odbyć przejażdżkę po lesie. Ponadto właściciele zaprezentowali młodzieży swoje zwierzęta gospodarskie, pozwalając dokarmić je chlebem i marchewką. Dużą atrakcją okazały się również konkurencje sportowe, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego - Macieja Krawczyka i Tomasza Włodarskiego - wraz z uczniami klasy 2b i 2d, które rozbudziły w pierwszoklasistach ducha rywalizacji sportowej i stanowiły świetną okazję do prawdziwej integracji zespołu klasowego.
Wyjazd zakończył się wspólną zabawą uczniów wszystkich klas pierwszych, którzy przy dźwiękach muzyki prezentowali swoje taneczne umiejętności.
- Mamy nadzieję, że to spotkanie zapoczątkowało proces współtworzenia nowej społeczności szkolnej, w której każdy młody człowiek znajdzie dla siebie miejsce - przyznaje Tomasz Kwiatkowski.
We Francji
Młodzież z LO nr I im. St. Staszica wraz z opiekunami spędziła ponad tydzień we Francji. Pobyt obfitował w wiele atrakcji i stanowił idealną okazję do zapoznania się z warunkami edukacji w zaprzyjaźnionej francuskiej szkole.
- Zobaczyliśmy, jak wyglądają lekcje, harmonogram dnia ucznia liceum i absolwenta szkoły zawodowej - mówi Beata Podkówka, jedna z uczestniczek wymiany, podkreślając, że wiele pozytywnych emocji i ciekawych doświadczeń dostarczył wszystkim pobyt we francuskich rodzinach. - To była dla nas lekcja tolerancji, wzajemnego szacunku i umiejętności dzielenia się z innymi. Zawarliśmy przyjaźnie, które z pewnością będą trwały przez długie lata.
Uczniowie "Staszica" i ich opiekunki Joanna Gibalska i Patrycja Kosmacińska wraz z Francuzami zwiedzili również atrakcje turystyczne regionu, m.in. zamek w Nantes, plac La Roche sur Yon z pomnikiem Napoleona, opactwo w Maillezais, Pou du Fou, odbyli także niezapomniany rejs żaglówkami, relaksowali się na plaży i poczuli niezwykły klimat Paryża.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.