przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Projekt na finiszu
23-09-2016, 06:57:15 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 377 czytań · Drukuj
Projekt na finiszuOstrowiecki artysta plastyk Tadeusz Kurek kończy portretowanie osób zasłużonych dla miasta. W ramach projektu "Ludzie niezwykli dla Ostrowca Św. w rysunkach", realizowanego ze środków budżetu obywatelskiego wykonał już ponad siedemdziesiąt prac, które trafią do albumu i na wystawę.
- Zanim przystąpię do tworzenia kolejnych kilkunastu portretów, które chciałbym, aby były gotowe z końcem września, pragnę raz jeszcze prosić mieszkańców Ostrowca, jak również osoby z niego pochodzące, a zamieszkałe w innych miastach czy zagranicą, aby zgłaszali mi swoje sugestie co do bohaterów. Mogą nimi być ludzie żyjący, jak i nieżyjący, młodzi i w wieku dojrzałym, urodzeni w Ostrowcu, ale i poza jego granicami, ważne, aby ich działalność służyła miastu, żeby wnosili coś wartościowego, wspierali je, promowali na zewnątrz - apeluje Tadeusz Kurek, informując, że zainteresowani wszelkie propozycje mogą zgłaszać telefonicznie, pod nr tel. 510-262-260 lub za pośrednictwem naszej redakcji, pisząc na adres e-mailowy wiadomoscisw@ostrowiec-sw.pl.
Efekty swojej pracy artysta zaprezentuje na wystawie pod honorowym patronatem prezydenta Jarosława Górczyńskiego, zaplanowanej na 6 listopada w Muzeum Historyczno-Archeologicznym oraz w 90-stronicowym albumie. Każdej postaci, które uporządkowane będą w kolejności chronologicznej, według daty urodzenia, poświecona ma być jedna strona z rysunkiem i krótką notą biograficzną.
- Uważam, że to wydawnictwo będzie stanowić skarbnicę wiedzy o ludziach wyjątkowych i idealnie wypromuje naszą małą ojczyznę w przeddzień przypadającego w 2017 r. jubileuszu 420-lecia Ostrowca - przyznaje T. Kurek, dodając, że portrety niezwykłych dla miasta złożą się również na przyszłoroczną ekspozycję w BWA z okazji 60. rocznicy pracy twórczej artysty.
Potem, zgodnie z założeniem autora, portrety trafią do różnych placówek i instytucji - lekarze do szpitala, nauczyciele do szkół, artyści do domów kultury i galerii sztuki, sportowcy do obiektów MOSiR itp.
Kwota dotacji, jaką otrzymał T. Kurek w ramach Budżetu Obywatelskiego, wynosi 8 tys. zł.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.