przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Wakacje podsumowane
13-09-2016, 06:45:13 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 360 czytań · Drukuj
Wakacje podsumowaneJak co roku podczas dwóch letnich miesięcy - lipca i sierpnia - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście szereg imprez oraz cyklicznych zajęć, którymi mogły aktywnie wypełnić sobie czas wolny od nauki. Do dyspozycji mieszkańców Ostrowca Św. były wszystkie obiekty sportowe MOSiR.
Zajęcia na Gutwinie, Orliku i Otwartych Strefach Rekreacji
Kilkadziesiąt osób dziennie brało udział w zajęciach sportowo - rekreacyjnych, które od 27 czerwca do 26 sierpnia organizowano dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów w Ośrodku Rekreacyjnym Gutwin, na Orliku Ogrody, na boisku wielofunkcyjnym przy PSP nr 3, PSP1 i PG nr 3. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli wychowania fizycznego.
Na Rawszczyźnie
W lipcu i sierpniu mieszkańcy Ostrowca Św. mogli korzystać z atrakcyjnych cen w ramach promocji "Wakacje na Rawszczyźnie". Z biletu rodzinnego (1 opiekun + 1 dziecko), który w okresie wakacji kosztował 10zł za 60 minut, skorzystano prawie 4 tysiące razy. Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się też kursy nauki i doskonalenia umiejętności pływania dla dzieci i młodzieży. Z dwutygodniowego kursu skorzystało w wakacje 192 osoby, z czego 135 z Ostrowca Św. (w cenie promocyjnej) oraz 57 osób spoza Ostrowca Św. (w normalnej cenie).
Turnieje
Podczas wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w dwóch turniejach - piłkarskim oraz siatkarskim. W lipcu 26 drużyn rywalizowało w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej Orlik Ogrody. W poszczególnych kategoriach triumfowały FC Elektro-Dom (Szkoły Podstawowe, klasy I-III), KSZO (Szkoły Podstawowe, klasy IV-VI), Fitness Centrum (Gimnazja) i Korbud (Open, +16). W sierpniu do gry przystąpili amatorzy piłki siatkowej, a turniej rozegrano na Orliku przy ul. Chopina. W zmaganiach z udziałem sześciu zespołów triumfowała Republika.
Tenisowe zmagania
W lipcu na kortach na Rawszczyźnie i Gutwinie rozegrano Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. Organizatorami imprezy byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner. Turniej singlistów wygrał Zbigniew Dąbrowski, a rywalizację deblistów Zbigniew Dąbrowski w parze z Dariuszem Kiljańskim. Kolejny turniej rozegrano w sierpniu, w ramach jednego z trzech organizowanych przez MOSiR i Miejskie Centrum Kultury festynów rodzinnych "Na Gutwinie jest fajnie".
J. Słodkiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.