przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Inspirująco o doradztwie zawodowym w CKU
05-09-2016, 20:22:18 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 590 czytań · Drukuj
Inspirująco o doradztwie zawodowym w CKUPrzedstawiciele placówek kształcenia ustawicznego i praktycznego z całego województwa, a także ostrowieckich gimnazjów, szkół ZDZ i ZS nr 3 wzięli udział w konferencji poświęconej skutecznemu poradnictwu i doradztwu zawodowemu w edukacji, jaka odbyła się w minionym piątek z inicjatywy Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości oraz pod patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.
- To spotkanie przygotowaliśmy przede wszystkim z uwagi na pewien zastój, który obserwujemy, jeśli chodzi o działalność szkoleniową w zakresie doradztwa i poradnictwa zawodowego, co za tym idzie brak pogłębionej refleksji w tej dziedzinie, przy coraz bardziej zauważalnym renesansie kształcenia zawodowego, coraz większej konkurencyjności na rynku pracy i silnie przejawiającej się kulturze sukcesu. Jesteśmy przekonani, że uda nam się wypracować przynajmniej pewne pomysły, które będą skutkować konkretnymi działaniami, przyczyniającymi się do podniesienia jakości doradztwa zawodowego i poradnictwa w edukacji - mówiła dyrektor CKU Aneta Pierścińska-Maruszewska, otwierając konferencję i witając przybyłych gości, w gronie których znaleźli się m.in.: rektor WSBiP dr Izabela Zaborowska, wizytator ostrowieckiego oddziału Kuratorium Oświaty w Kielcach Wiesław Gruszka, wicestarosta Eligiusz Mich, reprezentująca prezydenta Ostrowca Małgorzata Stafijowska, Jerzy Bielecki z Ośrodka Rozwoju Edukacji, Maria Piekarz z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Centrów Kształcenia Ustawicznego, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doradztwa Nauczycieli Jacek Wołowiec, partnerzy i przyjaciele CKU.
Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać ciekawych wystąpień naukowców i praktyków. O znaczeniu pracy w samorozwoju mówił dr Sylwester Scisłowicz z WSBiP. Porad co do skutecznego doradztwa i poradnictwa zawodowego udzieliła dr Małgorzata Krawczyk-Blicharska. Na rolę rodziców, nauczycieli i doradców zawodowych w odkrywaniu potencjału osób młodych uwagę zwróciła Anna Stelmach - kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, z kolei Małgorzata Urban - dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach - przedstawiła dobre rozwiązania w zakresie doradztwa zawodowego, wypracowane w swojej placówce.
Konferencję zakończyła bardzo emocjonująca i konstruktywna dyskusja, która z pewnością zainicjuje nowatorskie działania.
- Przede wszystkim dziękuję za pomoc przy organizacji konferencji WSBiP oraz CIS, dziękuję też wszystkim obecnym na konferencji za ich udział i rzeczowe wystąpienia, dziękuję także panu prezydentowi za krzepiące słowa. Są już pewne pomysły skutecznych działań, z pewnością CKU będzie ściślej współpracować z podobnymi placówkami w województwie, otrzymałam już zaproszenia na kilka konferencji, w tym również jako współorganizator. Jestem bardzo zadowolona, że przybyło do nas tak wielu specjalistów i cieszę się, że głos praktyków usłyszeli także przedstawiciele instytucji wpływających w jakimś zakresie na stanowione regulacje w tym zakresie. Ufam, że w Ostrowcu jest dobry klimat na poprawę jakości poradnictwa i doradztwa zawodowego - skomentowała na gorąco wrażenia po konferencji dr A. Pierścińska-Maruszewska.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.