przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Modlitwa za dzieci utracone
05-09-2016, 20:11:43 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 298 czytań · Drukuj
Modlitwa za dzieci utraconeGrób dziecka utraconego poświęcony został przez biskupa sandomierskiego w ubiegłą sobotę na cmentarzu komunalnym w Ostrowcu Św.
W ubiegłą sobotę w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Ostrowcu modlono się w intencji dzieci zmarłych przed narodzeniem oraz za ich rodziny. Mszę celebrował biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz w asyście kapłanów z dekanatu ostrowieckiego.
Po nabożeństwie biskup poświęcił na cmentarzu komunalnym grób dziecka utraconego, który usytuowany jest w centralnej części ostrowieckiej nekropolii, za kaplicą cmentarną.
- Grób dziecka utraconego jest nie tylko miejscem godnego pochówku, który należy się każdemu człowiekowi, ale i znakiem miłosierdzia wobec jego rodziców i najbliższych- mówił bp Nitkiewicz.
Grób dzieci utraconych to miejsce szczególne, gdzie rodzice mogą ukoić swój ból, zapalić znicz, pomodlić się.
- Przygotowując młodych do sakramentu małżeństwa, wielokrotnie widziałam ten blask w oczach i uśmiech, gdy rozmawiamy o powołaniu do bycia tatą i mamą, gdy mówimy o pięknej miłości i odpowiedzialności rodzicielskiej. Życie jednak pokazuje, że obok szczęśliwych rodziców jest też wiele osób przeżywających ból po stracie nienarodzonego dziecka. Niektórzy nie mieli nawet możliwości pożegnania się z nim ani zorganizowania godnego pochówku. Różnie radzą sobie z taką stratą. Potrzeba miejsca, w którym będą mogli popłakać, pomodlić się, zapalić świeczkę. Doznają tam ukojenia bólu po stracie dziecka, zawierzając wszystko Miłosiernemu Bogu- powiedziała Elżbieta Helicka, psycholog i doradca życia rodzinnego.
Fundatorami pomnika są ostrowieccy księża, wsparcia udzielił prezydent Jarosław Górczyński, który uczestniczył w uroczystości.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.