przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
CKU ma się czym chwalić
01-09-2016, 08:06:12 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 633 czytań · Drukuj
CKU ma się czym chwalićCentrum Kształcenia Ustawicznego ma za sobą pracowity rok, a kolejny zapowiada się nie mniej pracowicie i ciekawie.
- Skoncentrowaliśmy się na współpracy z pracodawcami, z uczelniami wyższymi, aby kształcić efektywniej naszych słuchaczy i wspierać ich w rozwoju zawodowym. Powodów do dumy mamy wiele, najświeższy to wspaniała zdawalność egzaminów zawodowych. W piątek odebraliśmy wyniki i okazało się, że wszyscy, którzy do nich przystąpili, zdali. Jesteśmy też zadowoleni z przeprowadzonej rekrutacji na nowe semestry - mówi dyrektor CKU dr Aneta Pierścińska-Maruszewska.
CKU może pochwalić się również wieloma aktywizującymi lokalne środowisko akcjami oraz ciągle modernizowaną ofertą kształcenia.
W nowym roku szkolnym odbędzie się cykl konferencji, szkoleń i spotkań, których celem będzie jeszcze efektywniejsze kształcenie.
- Zawsze można działać jeszcze prężniej i jeszcze skuteczniej, na niektóre efekty trzeba dłużej zaczekać, niektóre działania trzeba jeszcze bardziej usprawnić, po prostu mamy ambicję się doskonalić, dlatego w przyszłym roku szkolnym nastawiamy się na szkolenia, debaty o efektywniejszym kształceniu - komentuje dyrektor CKU.
Już na 2.09. zaplanowano konferencję Skuteczne poradnictwo i doradztwo zawodowe w edukacji, nad którą patronat objęli Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Poza tym CKU zaplanowało wyjazdy studyjne dla słuchaczy i spotkania z wybitnymi specjalistami w zawodach, w których kształci.
- Konferencja Skuteczne doradztwo i poradnictwo zawodowe w edukacji ma posłużyć jako punkt wyjścia do wypracowania skutecznych rozwiązań i dalszych przedsięwzięć w tym zakresie. Referenci (naukowcy i praktycy) będą reprezentować uczelnie wyższe, szkoły, urząd pracy. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych tą tematyką 2.09. od godz. 10 do sali konferencyjnej CKU - mówi dyrektor Aneta Pierścińska-Maruszewska.
Nic dziwnego, że placówka cieszy się coraz większą popularnością, tym bardziej, że kształcenie zarówno w szkołach dla dorosłych, jak i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych odbywa się całkowicie bezpłatnie, a oferta jest tak bogata i skorelowana z wymogami rynku pracy, że jest w czym wybierać.
(WS)
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.