przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Nowi lokatorzy na Osadowej
29-08-2016, 18:57:55 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 370 czytań · Drukuj
Nowi lokatorzy na OsadowejDziewięć rodzin odebrało klucze do nowych mieszkań w bloku socjalnym przy ulicy Osadowej. Jest to nagroda za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków lokatorskich.
Nowy blok socjalny wybudował Ostrowiecki Kombinat Budowlany. Inwestycja zlecona przez gminę kosztowała 890 tys. zł, z tym że 350 tys. zł prezydent pozyskał z Banku Gospodarstwa Krajowego. Blok będzie administrował Zakład Usług Miejskich. W piątek Jarosław Górczyński przekazał rodzinom klucze do nowych mieszkań.
- Taki miły, symboliczny gest. Dziewięć ostrowieckich rodzin rozpoczyna nowy etap w swoim życiu. Jest mi niezmiernie miło, że mogę w tym wydarzeniu uczestniczyć- przyznał prezydent Jarosław Górczyński.
Przy ulicy Osadowej powstał blok socjalny, ale standard tych mieszkań w żaden sposób nie odbiega od lokali komunalnych. Jest bieżąca woda, podłączone są do sieci kanalizacyjnej oraz Miejskiej Energetyki Cieplnej. Dostały je rodziny, które do tej pory mieszkały również w zasobach socjalnych, ale warunki bytowe miały znacznie gorsze.
- To są mieszkania dla rodzin z Ostrowca, które mieszkały w kiepskich warunkach, niejednokrotnie bez węzła sanitarnego, opalane piecami węglowymi, ale regularnie wywiązywały się ze swoich obowiązków, płaciły czynsz- dodał J. Górczyński.
Jedną ze szczęśliwych osób, które odebrały klucze do dwupokojowego mieszkania, była pani Wioletta Klocek.
- To mieszkanie jest bez porównania do tego, w jakim mieszkaliśmy. W starym lokum przy ulicy Kościelnej nie mieliśmy dobrych warunków. Piece węglowe, brak łazienki, jedna wspólna z kilkoma sąsiadami. Na ulicy Kościelnej mieszkaliśmy sześć lat. Wychodziliśmy u pana prezydenta to mieszkanie, bo Zakład Usług Miejskich mówił, że mamy za duży metraż na trzy osoby i nie kwalifikujemy się. Pan prezydent uznał, że metraż nie jest najważniejszy, nie mamy zadłużenia i zasługujemy na lepsze warunki- mówi nowa lokatorka bloku przy Osadowej.
Prezydent podczas spotkania z rodzinami stwierdził, że jest pewien, że potrafią one zadbać o nowe mieszkania. Dodał, że to nie koniec takich inwestycji w Ostrowcu.
- Jesteśmy przygotowani do kolejnych inwestycji w budownictwie socjalnym, ale chcę zwrócić uwagę na rozpoczęcie procesu odzyskiwania mieszkań komunalnych, socjalnych. Była grupa osób, której te mieszkania się należały.
Opłaca się budować bloki, nie tylko socjalne. Zmienia się otoczenie dzielnic, infrastruktura. Jest to ważne ze względów społecznych. Dajemy możliwość zagospodarowania nie tylko centrów, ale i peryferyjnych osiedli- przyznał prezydent.
G.Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.