przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Do trzech razy sztuka ze śmieciami
29-08-2016, 18:51:57 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 351 czytań · Drukuj
Do trzech razy sztuka ze śmieciamiGmina zdecydowała się unieważnić przetarg na odbiór i wywóz śmieci. We wrześniu będzie ogłoszony kolejny, już trzeci. Do chwili rozstrzygnięcia odbiorem śmieci z terenu miasta będzie się zajmowała firma Remondis.
W połowie sierpnia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, w całości poświęcona tematowi śmieci. Wiceprezydent Marzenia Dębniak poinformowała, że na ofertę przetargową gminy na odbiór i wywóz śmieci przez kolejne trzy lata odpowiedziały trzy podmioty. Najtańszą propozycję złożyło konsorcjum, na kwotę 15 mln 906 tys. zł. Remondis wycenił swoją usługę na 17 mln 790 tys. zł. Trzeci podmiot zaproponował 19 mln 751 tys. zł. Komisja przetargowa dopatrzyła się uchybień w dokumentacji konsorcjum i zdecydowała wykluczyć go z postępowania. Było niemal pewne, że umowa zostanie podpisana z Remondisem. Nieoczekiwanie kilka dni później gmina unieważniła cały przetarg śmieciowy.
- Jeszcze raz sprawdzono wszystkie oferty i przed ostatecznym podjęciem decyzji wyszło, że wszystkie trzy są objęte takimi brakami, że powoduje to ich odrzucenie, co jest jednoznaczne z unieważnieniem przetargu. W związku z tym będziemy ogłaszać trzeci. Walczmy, żeby mieć jak najlepszą cenę i warunki. Ponieważ jest możliwość odwołania się firm, których oferty zostały odrzucone, to kolejny przetarg po przejściu całej procedury będzie ogłoszony w połowie września- poinformowała wiceprezydent Ostrowca Marzena Dębniak.
Firma Remondis ma umowę z gminą do końca sierpnia. Wielu mieszkańców ma obawy, co dalej będzie. Wiceprezydent uspakaja, że przez wrzesień i październik śmieci będzie odbierał Remondis, a harmonogram odbioru śmieci będzie dostarczony w tym tygodniu.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.