przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Dni Ostrowca dla szczęśliwców
06-09-2011, 16:47:57 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 2159 czytań · Drukuj
Dni Ostrowca dla szczęśliwcówDoskonałe show w wykonaniu Macieja Maleńczuka i Anny Wyszkoni oraz widowisko "Wieczór na Brodway'u" uświetniły tegoroczne Dni Ostrowca. Niestety ograniczona ilość miejsc w amfiteatrze uniemożliwiła uczestnictwo w trzydniowej imprezie wszystkim zainteresowanym.

Tegoroczne Dni Ostrowca z pewnością były wyjątkowe. Po raz pierwszy odbyły się we wrześniu, w nowej scenerii amfiteatru oraz Parku Miejskiego i po raz pierwszy w ich obchody włączyła się jedynie garstka tych, którzy faktycznie chcieli. Koncertów wysłuchała niespełna tysięczna publiczność - tyle mogła pomieścić widownia amfiteatru i tyle przewidziano opasek upoważniających do wejścia na jego teren. Aby je zdobyć, należało przyjść do parku na dwie godziny przed każdą imprezą. Niestety tylko w teorii. Praktyka pokazała, że tym, którzy tak uczynili pozostało jedynie ustawić się w bardzo długiej kolejce i liczyć na szczęcie, bądź zadowolić się wyłącznie efektami dźwiękowymi.

- To jakaś paranoja. Kolejki jak za komuny! Żeby zdobyć tą wejściówkę, musiałabym wystać ją chyba od rana- komentowała pani Basia, która mimo, że w kolejce spędziła ponad godzinę, na teren amfiteatru nie weszła.

- Uważam, że amfiteatr mamy wspaniały, ale są lepsze obiekty w mieście na imprezy, w których chce uczestniczyć tyle ludzi. Nie powinno się w ten sposób odbierać im prawa do wspólnego świętowania, co przecież jest ideą Dni Ostrowca- stwierdził pan Romek, który koncerty oglądał zza ogrodzenia amfiteatru.

Tymczasem szczęśliwi posiadacze opasek stali się świadkami prawdziwych wydarzeń muzycznych. Piątkowy koncert Macieja Maleńczuka z zespołem "Psychodancing" potwierdził fenomen świeżo upieczonego pięćdziesięciolatka. Wokalista czarując głosem, bogatą gestykulacją i dyskusją, non stop udowadniał wysoką formę. Każdy kawałek był zabawnie zapowiedziany i jeszcze lepiej wykonany. Ze sceny poleciały wszystkie utwory, które chciano usłyszeć, jak i te dopiero wpisujące się w kanon maleńczukowej twórczości. Publiczność usłyszała więc m.in.: "Nigdy Więcej", "Emeryten Party", "Praca Na Saksach" czy "Andromantyzm".

Po dawce męskiego grania, w sobotę sceną zawładnęła świętująca w tym roku 15-lecie działalności artystycznej - Ania Wyszkoni z zespołem. Na niezwykle żywiołowy i efektowny występ złożyły się utwory z jej solowej płyty, m.in.: tytułowy "Czy ten Pan i Pani", "Z ciszą pośród czterech ścian", "Lampa i sofa", "Wiem, że jesteś tam", a także przeboje z czasów Łez - sztandarowa "Agnieszka" i "Narcyz". Dla urozmaicenia pojawiły się także ciekawe interpretacje zagranicznych hitów, w tym "Sweet Dreams" Eurythmics.

W trzecim i zarazem ostatnim dniu święta Ostrowca, zgromadzeni w amfiteatrze obejrzeli pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu podopiecznych Szkoły Tańca "Twist" oraz barwne widowisko "Wieczór na Brodway'u" nasycone przebojami z najpopularniejszych musicali i szlagierami z repertuaru wielkich gwiazd estrady.

Trzydniowej imprezie towarzyszyły również pokazy jazdy na trojlerach, poplenerowa wystawa Fotoklubu MCK "Otworkowy Ostrowiec" i koncert promenadowy orkiestr dętych. Na terenie Parku Miejskiego zorganizowano także wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta.

K. Fałdrowicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.