przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Hospicjum z nową elewacją
29-08-2016, 18:45:21 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 334 czytań · Drukuj
Hospicjum z nową elewacjąW ostrowieckim Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II sukcesywnie prowadzone są remonty, przystosowujące obiekt do jak najlepszej obsługi pacjentów. Z roku na rok budynek po dawnym szpitalu przy ul. Focha zyskuje na wyglądzie i funkcjonalności. Ostatnio wykonano elewację zewnętrzną, która jest w barwach papieskich.
- To kolejna poważna inwestycja, którą udało nam się zrealizować dzięki środkom pozyskanym z 1% podatku oraz z darowizn od osób fizycznych, bo jeśli chodzi o prace remontowe, to nasze główne źródło dochodu - mówi ks. Paweł Anioł, podkreślając, że przy dużym wsparciu darczyńców niedawno zakończono również adaptację ostatniego piętra budynku. - W założeniu miało ono być przeznaczone, tak jak pierwsze piętro na potrzeby hospicjum, w którym docelowo stanęłoby 50 łóżek. Niestety, ze względu na przepisy musieliśmy ograniczyć ich ilość do 22, a górę przeznaczyć na działalność szkoleniową. W odnowionych salach planujemy organizować w przyszłości kursy z wolontariatu, opieki nad chorymi, konferencje oraz urządzić archiwa i magazyny.
Dzięki remontom i modernizacji budynku przy ul. Focha mieszkańcy Ostrowca, ale i ościennych gmin mogą w komfortowych warunkach korzystać z kompleksowych darmowych zabiegów rehabilitacyjnych, w ramach kontraktu z NFZ i odpłatnych oraz wypożyczać sprzęt rehabilitacyjny. W obiekcie funkcjonuje również bardzo dobrze wyposażony oddział dzienny rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego, Środowiskowy Dom Samopomocy, hospicjum stacjonarne z dwunastoma łóżkami refundowanymi przez NFZ i hostel hospicyjny. Nad jakością świadczonych usług oraz przyjazną, rodzinną atmosferą czuwa wykwalifikowany personel - w sumie blisko sześćdziesiąt osób.
- Staramy się spinać wszystko w całość, ale przyznam, że łatwo nie jest. Przede wszystkim ograniczają nas środki finansowe i stale zmieniające się przepisy. To one wymuszają coraz to nowe prace, przystosowujące obiekt do różnych wymogów. Sam system przeciwpożarowy kosztował blisko 300 tys. zł - przyznaje ks. Paweł Anioł, dodając, że potrzeb wciąż jest wiele. - W najbliższym czasie chcemy uruchomić czwarte w wojewódzkie "Okno Życia" i rozpocząć badania profilaktyczne pod kątem prostaty, cukrzycy i kardiologiczne. Rocznie planujemy przebadać od pięciuset do tysiąca mężczyzn w wieku od 40 do 75. Nosimy się też z zamiarem stworzenia małej architektury wokół budynku - bramy wjazdowej i wewnętrznego parkingu. Żeby to zrobić, potrzeba odwodnić teren. Przed nami montaż monitoringu, a w dalszej perspektywie uruchomienie jadłodajni dla najuboższych.
Ks. Paweł Anioł liczy, że tak jak wszystkie dotychczasowe inwestycje, tak i te uda się przeprowadzić z pomocą ludzi dobrej woli, którzy wspierają hospicjum nie tylko finansowo, ale i swoją pracą.
- W gronie przyjaciół naszej placówki jest wiele osób z różnych środowisk, m.in. wychowankowie Zakładu Poprawczego, pomagający w porządkach, konserwacji mebli, przy malowaniu pomieszczeń oraz w ogrodzie. Wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie i zrozumienie potrzeby istnienia Domu Ulgi w Cierpieniu - "żywego" pomnika św. Jana Pawła II.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.