przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Szansa na sportowo w Tatrach
23-08-2016, 07:29:42 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 596 czytań · Drukuj
Szansa na sportowo w TatrachStowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem. W obozie w Pensjonacie "Maria" uczestniczyło 30 niepełnosprawnych zawodników, w tym 4 osoby niepełnosprawne "50+" oraz kadra programowa i wolontariusze.
- Była to już czwarta taka impreza zorganizowana przez nasze stowarzyszenie - mówi Remigiusz Woźniak, kierownik obozu i wiceprezes Stowarzyszenia Szansa. -Największym wyzwaniem było takie dopasowanie zajęć, aby uczestnicy obozu w wieku od 24 lat do 69 lat mieli zapewnione treningi na miarę swojego wieku i swojej niepełnosprawności. Dla mnie osobiście wielkim sukcesem jest to, że z roku na rok tak wiele osób chce uczestniczyć w tego rodzaju przedsięwzięciach - dodaje R. Woźniak.
Uczestnicy obozu brali udział w treningach na siłowni, w badmintona, bocce, koszykówkę, piłkę nożną, na kręgielni, spacery z kijkami nordic walking oraz treningach biegowych.
Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w mszach świętych, wyprawach turystycznych po szlakach Tatr, muzykoterapii. Były wyjazdy na basen, nawet odnowa biologiczna.
- Dzięki temu, że Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa otrzymało na organizację obozu dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, trenerzy mieli większe możliwości organizacyjne codziennych treningów, z większą liczbą osób i w większej ilości dyscyplin - nie kryje zadowolenia Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Żabiej w Ostrowcu Św. - Wielkim wyzwaniem była wyprawa jedenastu osób na Kasprowy Wierch i to nie kolejką, ale jak prawdziwi turyści - szlakiem, a to nie lada wyczyn, bo prawie ośmiokilometrowa wspinaczka sprawnej osobie zajmuje około trzech godzin.
- Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego - dodaje Remigiusz Woźniak.
J. Słodkiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.