przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Spółdzielnia nie kupi długu od syndyka
17-08-2016, 09:28:03 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 471 czytań · Drukuj
Spółdzielnia nie kupi długu od syndykaSyndyk Huty Ostrowiec S.A. w upadłości ogłosił ponowny przetarg na sprzedaż długu Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik". Zarząd spółdzielni mówi wprost, że nie stać ich na przystąpienie do przetargu. Zaniepokojeni mieszkańcy piszą pismo do Sądu Gospodarczego w Kielcach o wstrzymanie przetargu.
20 lipca 2016 roku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, odbyło się posiedzenie Sądu Upadłościowego w Kielcach, który uchylił uchwałę podjętą przez Radę Wierzycieli, a pozwalającą na zbycie długu spółdzielni prywatnemu przedsiębiorcy. Kilka dni później syndyk ponownie ogłosił przetarg na sprzedaż długu Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik", który powstał na skutek nie uregulowania należności za mieszkania przejęte od zakładu w latach 90. ubiegłego wieku. Spółdzielnia winna jest Radzie Wierzycieli blisko 15 mln złotych. Zainteresowani mogą składać oferty do końca sierpnia, a na 7 września zaplanowano ich otwarcie. Jednym z warunków przystąpienia do przetargu jest wpłacenie ponad 1 miliona 470 tysięcy złotych wadium.
- Spółdzielnia nie będzie brała udziału w przetargu, ponieważ wadium zaproponowane przez syndyka jest dziesięciokrotnie wyższe niż za pierwszym razem. Nie mamy takich pieniędzy, nie stać nas. Syndyk wykorzystał wiedzę o kondycji finansowej spółdzielni, bowiem była ona przekazywana w okresach wcześniejszych. A przypomnę, że chcieliśmy podpisać porozumienie, deklarowaliśmy pieniądze, mieszkania i działkę. Narzuca się myśl, że tak wysokie wadium faworyzuje oferenta , który brał udział w pierwszym przetargu i według syndyka go wygrał- mówi Marek Zborowski, pełniący obowiązki prezesa SM "Hutnik".
Zarząd nie ukrywa, że sytuacja jest bardzo trudna i nikt nie wie, jak zakończy się kolejny przetarg.
- Próbujemy podzielić się tymi spostrzeżeniami z sędzią komisarzem. Jaka będzie reakcja Sądu Upadłościowego w Kielcach, czas pokaże. Zawieźliśmy nasze stanowisko do Kielc- dodaje prezes "Hutnika".
Niepewna przyszłość spółdzielni bardzo niepokoi mieszkańców. Napisali oni pismo do Wydziału Gospodarczego Sądu rejonowego w Kielcach, w którym sprzeciwiają się zasadom ponownego przetargu. Podpisało się pod nim ponad 1400 lokatorów. Apelują do sędziego komisarza o zaniechanie przetargu i doprowadzenie do zawarcia umowy między Radą Wierzycieli a spółdzielnią. Mieszkańcy zapowiedzieli, że o pomoc zwrócą się do ostrowieckich parlamentarzystów.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.