przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
W podziękowaniu za ŚDM
17-08-2016, 09:08:38 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 331 czytań · Drukuj
W podziękowaniu za ŚDMW ubiegłą niedzielę w ostrowieckiej kolegiacie p.w. św. Michała Archanioła członkowie Chóru "Ad Libitum" z Miejskiego Centrum Kultury wystąpili ze specjalnym koncertem w podziękowaniu za Światowe Dni Młodzieży oraz wizytę papieża Franciszka w Polsce.
- Choć echa ŚDM przebrzmiały, to wzruszające chwile, wyjątkowy klimat tamtych dni długo trwać będą w naszej pamięci. Młodzi ludzie z całego świata chcieli zamanifestować swoją wiarę, udowadniając jednocześnie, jak religia może łączyć i umacniać. Wsłuchiwaliśmy się w ciepłe słowa papieża Franciszka, w jego przesłanie o miłosierdziu, o przebaczaniu, o rodzinie, a także o osobach starszych, chorych i cierpiących. Szczególnie w pamięci zapadły nam słowa o naszym Ojcu Świętym - Janie Pawle II - który przyczynił się do tego, by kult miłosierdzia bożego, kult Faustyny Kowalskiej rozszerzały się na cały świat. Poprzez ten występ chcieliśmy oddać cześć właśnie św. Janowi Pawłowi II - pomysłodawcy Światowych Dni Młodzieży, a jednocześnie podziękować za jego przepełniony miłością i nadzieją pontyfikat - wyjaśnia Marian Majecki z Chóru "Ad Libitum".
Mottem wieczornego koncertu, który zgromadził w ostrowieckiej kolegiacie liczną publiczność, były słowa papieża Franciszka, zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza - "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". W wykonaniu chórzystów, którym towarzyszył na keyboardzie uczeń Szkoły Muzycznej I st. im. I. Krzyżanowskiego w Opatowie, a dyrygował Zdzisław Staniszewski zabrzmiały ulubione pieśni papieża-Polaka, w tym "Barka", "Czarna Madonna", "Panna pszeniczna", utwór "Hallelujah" z repertuaru Leonarda Cohena", "Przekażmy sobie znak pokoju" oraz piosenka góralska "Sycka se wom zycom". Całość została bardzo ciepło przyjęta przez zgromadzonych w świątyni i nagrodzona gromkimi brawami.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.