przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
300 miejsc pracy w Walcowniach Ostrowieckich WOST
19-07-2016, 08:57:53 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 531 czytań · Drukuj
300 miejsc pracy w Walcowniach Ostrowieckich WOSTWalcownie Ostrowieckie WOST zostały oficjalnie otwarte. Zakład zatrudnia 270 osób, w przeważającej części są to pracownicy upadłej firmy "Interspeed". W uroczystości zorganizowanej w scenerii walcowni uczestniczyli między innymi przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, władze województwa, powiatu i miasta.
Walcownie Ostrowieckie WOST to córka firmy "Dremex", działającej na Podkarpaciu od 1974 roku, a zajmujące się głównie produkcją wyrobów dla górnictwa. Firma rodzinna w stu procentach z polskim kapitałem, w listopadzie ubiegłego roku zakupiła od syndyka majątek upadłej spółki "Interspeed". Od niespełna miesiąca w zakładzie produkowane są kątowniki równoramienne i nierównoramienne oraz teowniki.
- Zakład tworzą dwie walcownie- duża i średnia. Łączna możliwość produkcyjna to około 150 tys. ton rocznie. Przeprowadziliśmy tylko remont dotychczasowej walcowni, by można było ruszyć z produkcją. Na przestrzeni pięciu lat planujemy gruntowną modernizację. Planujemy również budowę stalowni z piecem elektrycznym i całym ciągiem produkcyjnym. Obecnie gospodarujemy na ośmiu hektarach, ale z pewnością powiększymy teren- poinformował Beniamin Szczepaniec, dyrektor generalny Walcowni Ostrowieckich.
W uroczystym otwarciu zakładu uczestniczył podsekretarz stanu w Ministerstwie Energetyki Grzegorz Tobiszowski.
- Cieszy mnie, że polska firma, z polskim kapitałem, już z dorobkiem gospodarczym postanowiła odtworzyć coś, co już było wartością tych ziem i miasta Ostrowca. Przywrócić tereny poprzemysłowe do życia. Bardzo istotne jest to, że powraca się do osób, którzy są przygotowane, by wrócić na rynek pracy. Są to osoby z dużym doświadczeniem i to jest kapitałem tego przedsięwzięcia- przyznał wiceminister Tobiszowski.
W Walcowniach Ostrowieckich WOST zatrudnione są 273 osoby, głównie walcownicy, operator pieca, spawacze, elektrycy, mechanicy, ślusarze.
W 70 procentach to stara załoga zamkniętej kilka lat temu spółki "Interspeed", której zaangażowanie i wkład w uruchomienie produkcji, tak jak i dyrektora Beniamina Szczepańca podkreślił prezes firmy Stanisław Brózda. W październiku ruszy trzecia zmiana, a zatrudnienie zwiększy się o kolejne trzydzieści kilka osób.
Powrotu do tradycji hutniczych gratulowali parlamentarzyści świętokrzyscy, marszałek województwa. Starosta Zbigniew Duda podkreślił, że nie byłoby zakładu, gdyby nie determinacja właścicieli, ale przede wszystkim kadry, która jest największą wartością. Z kolei prezydent Jarosław Górczyński podziękował właścicielom firmy, że ta zdecydowała się na zakup walcowni, uruchomienie produkcji, co znacznie ożywiło ostrowiecki rynek pracy.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.