przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Leśnicy obradowali
24-06-2016, 07:28:17 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 376 czytań · Drukuj
Leśnicy obradowaliNadleśnictwo Ostrowiec było gospodarzem narady z okazji Regionalnych Dni Lasu. Podczas niedzielnej uroczystości na placu przy kościele pod wezwaniem Jana Pawła II posadzono Dąb Papieski.
Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo w kościele p.w. św. Jana Pawła II celebrowane przez księdza biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza w intencji leśników. Po nabożeństwie, w którym poza liczną delegacją pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz leśników pracujących we wszystkich nadleśnictwach wchodzących w skład tej instytucji, uczestniczyli parlamentarzyści, władze powiatu oraz przedstawiciele urzędów i instytucji współpracujących z leśnikami, miała miejsce bardzo miła uroczystość. Na placu kościelnym dla upamiętnienia 17. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II na ziemi sandomierskiej i spotkania z bracią leśną posadzono Dąb Papieski. Miejsce sadzenia zostało upamiętnione kamieniem z okolicznościową tablicą.
Kolejną częścią obchodów była narada leśników w Nadleśnictwie Ostrowiec.
- Radomsko- kieleckie lasy, bo taki obszar terytorialnie obejmuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, mogą pochwalić się przede wszystkim dobrze zagospodarowanym drzewostanem, bogactwem przyrodniczym i różnorodnością. Cieszymy się, że nie mamy większych problemów ze szkodnikami. Jesteśmy oceniani wysoko na tle innych regionalnych lasów w Polsce- powiedział Andrzej Matysiak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.
Zorganizowanie narady rocznej w Nadleśnictwie Ostrowiec to docenienie ostrowieckich leśników. To również debiut nowego nadleśniczego w roli gospodarza tak dużej i ważnej imprezy.
- W najbliższych latach czeka nas problem odnowień. Lasy nadleśnictwa były mocno atakowane przez chrabąszcza majowego. Zalesienia, które musimy realizować, to jest podstawowe zadanie- przyznał Adam Podsiadło, nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec.
W czasie narady dyrektor RDLP w Radomiu Andrzej Matysiak wraz z posłem na sejm RP Dariuszem Bąkiem osobom, które szczególnie zasłużyły się dla leśnictwa i gospodarki leśnej, wręczył Kordelasy Leśnika Polskiego. Biskup Krzysztof Nitkiewicz uhonorowany został statuetką Jodły Świętokrzyskiej.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.