przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Przygotowania do nowego roku szkolnego - Ubywa uczniów w szkołach
23-08-2011, 18:23:14 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1318 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiJuż niebawem w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Z roku na rok ubywa jednak w Ostrowcu uczniów. Szczyt niżu będzie w 2016 r.

- Od 1 września w klasach I szkół podstawowych rozpocznie naukę 499 uczniów, w tym 50 dzieci sześcioletnich, czyli o 58 uczniów mniej niż w roku ubiegłym. Z kolei w gimnazjach uczyć się będzie 748 uczniów, czyli o 53 uczniów więcej w stosunku do roku ubiegłego. Wzrost ten dotyczy tylko jednego rocznika (1998), a od przyszłego roku nastąpi gwałtowny spadek uczniów. W 2016 roku będziemy mieli o 517 uczniów mniej. To 18-19 oddziałów– informuje wiceprezydent Ostrowca Paweł Górniak.

Dzieci sześcioletnie, które w tym roku nie mają jeszcze obowiązku, aby rozpocząć naukę, będą uczyły się z siedmioletnimi kolegami. Liczba tych najmłodszych uczniów może się jednak zmienić, gdyż do końca sierpnia rodzice mają czas na decyzję, czy ich sześcioletnie dziecko od września rozpocznie naukę.

W Ostrowcu nie będzie także zmian w organizacji roku szkolnego. Dla uczniów klas drugich będą kontynuowane zajęcia pływackie. Pływać będą się uczyć także uczniowie klas III. Na dodatkowe zajęcia mogą liczyć też uczniowie klas trzecich gimnazjów. Dla nich przygotowano ofertę z przedmiotów typowo egzaminacyjnych.
- Najwięcej absolwentów klas szóstych chce kontynuować naukę w PG 3 – 227.
Klasy sportowe PG 2 będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach, a w ZSP nr 2 od 1 września 2011 zostanie utworzona dodatkowa klasa pływacka– kontynuuje Paweł Górniak.

Dobra sytuacja jest w ostrowieckich przedszkolach. Nie ma list rezerwowych, a wszystkie dzieci znalazły miejsca w placówkach. W gminie Ostrowiec funkcjonuje 8 przedszkoli publicznych, do których uczęszcza około 1100 dzieci z czego 265 jest sześcioletnich, najwięcej przedszkolaków pójdzie do PP 7-175, PP 5 -150, PP 21 – 140. W Ostrowcu funkcjonują też niepubliczne przedszkola dotowane przez gminę: Niepubliczne Przedszkole „Smyk” oraz Przedszkole nr 1 Sióstr Maryi, a także Niepubliczne Przedszkole „Pajacyk”. Do jednostek tych będzie uczęszczać ok. 180 dzieci.

Okres wakacji to również czas remontów. W ZSP nr 2 na os. Stawki trwa termomodernizacja. Podobny remont czeka także PSP nr 8. Remonty trwają także w przedszkolach.

- W okresie wakacji prowadzone są remonty w dwóch przedszkolach: PP nr 7 i PP nr 16. Przebudowie poddawane są sanitariaty. Ponadto w PP nr 11 w związku z zaleceniami przeciwpożarowymi konieczne okazało się dobudowanie klatki schodowej– dodał Paweł Górniak.
Od września w szkołach i przedszkolach będzie realizowany rządowy program dożywiania dzieci. Obejmie on 702 uczniów.

kt
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.