przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
SM "Krzemionki" bez prezesa
03-05-2016, 08:20:53 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 786 czytań · Drukuj
SM "Krzemionki" bez prezesaMarzena Gos zrezygnowała z funkcji prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Krzemionki". Z pracy w spółdzielni jednak nie zamierza odchodzić.
Po 15 miesiącach Marzena Gos żegna się z fotelem prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Krzemionki".
- Swoją rezygnację motywuję brakiem możliwości dalszej współpracy z członkami zarządu, jak i rady nadzorczej. Powód jest taki, że nie zgadzam się z wieloma decyzjami, które są podejmowane wbrew mojej woli i poza moją osobą. A do ich wykonania jestem zobowiązana jako członek organu podlegającego radzie nadzorczej- powiedziała była prezes.
Marzena Gos dodała, że zła współpraca na linii ona-rada nadzorcza i zarząd zaczęła się już w marcu ubiegłego roku. O rezygnacji przesądziły ostatnie tygodnie.
- Od kilku miesięcy nie dostaję premii. Znajdowano różne powody, aby jej nie przyznać. Wszelkiego rodzaju rozmowy, decyzje właściwie zapadają na radzie nadzorczej, a dopiero potem są przenoszone na zarząd. Z niektórymi decyzjami nie mogę się pogodzić, a jako prezes muszę je wykonywać, choć nie są to moje autorskie, a odpowiedzialność będzie moja- dodała Marzena Gos.
Nie jest tajemnicą, że współpraca byłej już prezes i jej zastępcy oraz rady nadzorczej daleka była od idealnej. Rzeczywiście wiele decyzji podejmowanych było na radzie, a odpowiedzialność za nie i ich realizacja spadały na zarząd. Za przykład można podać restrukturyzację zatrudnienia w czasie trwania umowy z Powiatowym Biurem Pracy, w konsekwencji czego spółdzielnia musi zwrócić ponad 100 tys. zł do PUP. Spółdzielnia przegrała w sądzie pierwszej instancji sprawę z byłym prezesem i ten nakazał zapłacić 30 tys. zł odszkodowania. W toku są kolejne dwie sprawy.
Była już prezes zapowiedziała, że zostawia spółdzielnię w dobrej kondycji finansowej, ale nie chce żegnać się z pracą w "Krzemionkach". Następcę Marzeny Gos być może poznamy już w maju, na kolejnym posiedzeniu rady nadzorczej.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.