przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Językowe zmagania w "Budowlance"
03-05-2016, 08:16:15 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 573 czytań · Drukuj
Językowe zmagania w "Budowlance"Ponad 60 gimnazjalistów z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w III Świętokrzyskim Konkursie Języków Obcych "My w Europie", którego gospodarzem był Zespół Szkół nr 2 w Ostrowcu .
Konkurs na stałe wpisał się w harmonogram imprez kulturalnych "Budowlanki" i od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych. Tegoroczna edycja odbyła się pod honorowym patronatem starosty Zbigniewa Dudy.
W rywalizacji udział wzięło 62 uczestników z gimnazjów w Szewnie, Bałtowie, Sadowiu, Bodzechowie oraz ostrowieckich gimnazjów nr 4 i nr 1.
W kategorii języka angielskiego I miejsce zajęły Dagmara Utnik i Magdalena Kot z Publicznego Gimnazjum w Sadowiu, II miejsce - Zofia Mikołajczak i Daria Łojek z Publicznego Gimnazjum w Szewnie, III miejsce - Kamila Konecka i Monika Wierzchowska z Publicznego Gimnazjum w Bodzechowie.
W kategorii języka niemieckiego zwyciężyli: Oliwia Sałata i Dawid Nowak z Publicznego Gimnazjum w Szewnie, Katarzyna Szczecina i Kinga Wolańska z Publicznego Gimnazjum w Sadowiu - II miejsce oraz Natalia Choda i Monika Styczeń z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu - III miejsce.
W kategorii języka rosyjskiego najlepszymi okazały się: Paulina Podgajna i Agata Stępień z Publicznego Gimnazjum w Szewnie, II miejsce zajęły Angelika Samson i Agata Laskowska z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu, a miejsce III zdobyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Szewnie - Paulina Karcz i Paweł Susfał.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.