przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Onkologia w Ostrowcu coraz bliżej
03-05-2016, 08:15:27 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 556 czytań · Drukuj
Onkologia w Ostrowcu coraz bliżejW ostrowieckim szpitalu powstanie filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Zanim to jednak nastąpi, już od maja pacjenci będą mogli korzystać z poradni, w której raz w tygodniu będzie dyżurował onkolog.
W ubiegłym tygodniu w Ostrowcu gościł profesor Stanisław Góźdź, szef Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Potwierdził to, o czym mówiono już od kilku miesięcy. W Ostrowcu powstanie dzienny oddział chemioterapii, gdzie będą podawane cytostatyki.
- Ustaliliśmy, że Świętokrzyskie Centrum Onkologii będzie służyło swoim doświadczeniem w przygotowaniu cytostatyków. Oferujemy wiedzę, jeśli chodzi o sprawy techniczne, przygotowanie pomieszczeń. Zapewniamy szkolenie personelu pielęgniarskiego, farmaceutycznego w Kielcach. Jestem optymistą, że oddział dziennej chemioterapii, mimo że wymaga konkretnego przygotowania, do końca roku będzie zorganizowany- zapewnił profesor Góźdź.
W powstanie oddziału zaangażowali się zarówno starosta Zbigniew Duda, jak i prezydent Jarosław Górczyński. Obecni na spotkaniu z dyrektorem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zadeklarowali pomoc w zorganizowaniu placówki. Starostwo wygospodaruje miejsce w zasobach szpitala, natomiast gmina wesprze finansowo zakup wyposażenia.
Zanim jednak pacjenci z Ostrowca i okolic nie będą już musieli wyjeżdżać do Kielc, w szpitalu będzie uruchomiona poradnia onkologiczna, gdzie raz w tygodniu będzie dyżurował onkolog. Specjalista będzie konsultował pacjentów z podejrzeniem procesu nowotworowego oraz leżących na oddziałach.
- Pacjenci z powiatu i Ostrowca będą mogli uzyskać na miejscu terminy wizyty w Centrum Onkologii. Obecność onkologa z Kielc wśród lekarzy zacieśni współpracę. To się przekłada konkretnie, że pacjent będzie szybciej i lepiej zdiagnozowany, ponieważ będzie bezpośredni kontakt- przyznał prof. Stanisław Góźdź.
Poradnia onkologiczna będzie otwarta już w maju.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.