przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Ostrowiecki debiut wystawy - Naga prawda o kobiecie
17-08-2011, 10:39:52 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 3014 czytań · Drukuj
Ostrowiecki debiut wystawy - Naga prawda o kobiecieOdważne akty Brunona Szczapińskiego od poniedziałku można podziwiać w Galerii Fotografii MCK.

„Intymne spojrzenie” Brunona Szczapińskiego to ekspozycja obok, której z całą pewnością nie można przejść obojętnie. Erotyczne fotografie ukazujące piękno kobiecego ciała u jednych wzbudzają zachwyt, u drugich zgorszenie. I właśnie te kontrowersje są największym atutem wystawy, która w naszym mieście rozpoczęła ogólnopolskie tournée. Autor prezentowanych aktów swoją przygodę z aparatem rozpoczął w wieku kilku lat za sprawą Wiesława Turno. To dzięki niemu poznał tajniki fotografowania.

- Na początku była raczej zabawa w fotografię, ale miałem wielkie szczęście, że moimi nauczycielami byli artyści z Kieleckiej Szkoły Krajobrazu i że mogłem patrzeć im na ręce i uczyć się od najlepszych – podkreślił podczas poniedziałkowego wernisażu Brunon Szczapiński, zdradzając jednocześnie, że jego specjalizacja w akcie to czysty przypadek. - Na drugim roku studiów profesor pokazał nam film studenta, który bardzo niekorzystnie oświetlił dziewczynę i cała szkoła musiała do końca roku robić akty. Był taki moment, że w końcu zaskoczyło i dalej jakoś poszło.
Od kilku lat Brunon pracuje jako operator obrazu w TVN, stąd jego filmowe podejście do fotografii.

- W przeciwieństwie do pracy z kamerą fotografia jest takim miejscem, gdzie jestem sam i mogę robić to, na co mam ochotę. Moje myśli, to moje fotografie – twierdzi artysta.

W swoich pracach, kadr po kadrze, przy pomocy nagiego ciała, jego magii, mimiki, gestu Brunon opowiada jakąś historię, toteż dokładnie śledząc zdjęcia w każdym z nich można znaleźć coś bliskiego sobie.

- To opowieści o ludzkiej egzystencji, o miłości, rozczarowaniu, opuszczeniu, samotności, ale też o pełni szczęścia, zachwycie kobiecym ciałem i witalną siłą młodości, z którą nieodłącznie związany jest erotyzm. Jego piękno bije z tych prac i nie należy się tego wstydzić. To przecież najpiękniejsza część naszego życia – zaznaczyła Stanisława Zacharko, kierownik kieleckiego Biura Wystaw Artystycznych.
Warto dodać, że wystawie, która z Ostrowca pojedzie do Katowic towarzyszy pięknie wydany album o zasięgu ogólnopolskim.

- Jest nam niezmiernie miło, że w stopce tego wydawnictwa pojawiło się logo naszej galerii – poinformował Andrzej Łada, kustosz Galerii Fotografii MCK.
Z kolei autor ekspozycji nie krył swojego entuzjazmu z wysokiej frekwencji podczas wernisażu, w którym wzięli udział m.in. wiceprezydent Jarosław Górczyński i radny wojewódzki Józef Grabowski.

K. Fałdrowicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.